У понеділок, 30 вересня, віряни православної церкви відзначають День Віри, Надії і Любові. В цей день згадують святу Софію і її трьох доньок. Наші пращури прозвали свято «бабиними іменинами». Ця дата присвячена зміцненню сили духу і мужності.

День Віри, Надії і Любові 2019: традиції свята

Традиційно в цей день на Київській Русі святкувало іменини багато дівчат і жінок, адже ці чотири імені були найбільш популярні на той час. Тому наші предки в честь цього і придумали велике свято — Вселенські бабські іменини, з якими вітали всіх жінок. Іменини зазвичай святкувалися три дні, прославляючи материнську мудрість і жіночі чесноти — віру, надію і любов.

Також у свято серед жінок було прийнято голосно плакати, щоб позбавити себе і свої сім'ї від смутку та біди. Варто відзначити, що з одного боку, вони плакали по святій Софії, яка втратила трьох доньок, але з іншого – в цьому обряді був і свій тонкий розрахунок.

У свою чергу заміжні жінки в цей день купували в храмі три свічки. Дві з них відразу ж ставили перед іконою Господа, а останню з настанням півночі вставляли в каравай, який стояв на столі, і читали 40 разів без зупинки бажані слова про спокій у родині. Вранці цим короваєм жінка годувала всю сім'ю.

Популярні новини зараз

Центр Києва перекрили перед виступом Зеленського: чергують силовики з автозаками, всі фури перевіряють

Віктор Павлік показав лайфхак, як обійтися без візочка для дитини - задоволені і син, і тато: "Крутелик на всі 100"

Людмила Балан в короткій спідниці переплюнула Тіну Кароль, знайшла синові іншу: "У доньки годиться"

Зарослий жирком бік Ані Лорак виліз зі штанів, щоб привітатися з фанатами

Показати ще