У середу, 27 червня, в народі відзначають світле свято – День Єлисея. Святий пророк Єлисей був сином заможного орача.

Як свідчать перекази, Ілля-пророк закликав юного Єлисея до себе і зробив його своїм учнем. Але після швидкої смерті вчителя Єлисей і сам став пророкувати. Протягом 65 років, при шести ізраїльських царів, він був пророком і говорив правителям всю правду, викриваючи зло і ідолопоклонство. Як відомо з переказів, Єлисей прожив цілий вік.

Варто відзначити, що з ім'ям святого часто пов'язують багато чудес: зцілення хворих та воскресіння мертвих, великий врожай пшениці. При цьому пророка зображують людиною жорсткою і навіть жорстокою. Так, одного разу він прокляв малих дітей лише за те, що вони дражнили його; насмішників тут же розірвали дві ведмедиці, що вийшли з лісу.

Також у цей день продовжували сіяти гречку. Зазвичай цією справою займалися в сонячну і не вологу погоду. «Коли пил на бороні, то і млинець на решеті», — говорилося в народі.

Крім того, саме гречку найбільше цінували слов'яни. Про неї навіть складали особливі прислів'я і приказки: «Гречана каша – матінка наша, а хлібець житній — батько наш рідний».

Популярні новини зараз
Компанія Apple "вбила" багатомільйонне місто одним рішенням: тепер можна зносити все У Києві помітили величезну чергу до лікарні: що сталося Попрощаєтесь зі своїм житлом? Що станеться з ухилянтами у новому законі про мобілізацію Через це пройдуть всі чоловіки: українцям підготували нове правило
Показати ще

Не дивлячись на те, що гречку завжди сіяли в сухе поле, після посіву був потрібний сильний дощ — щоб насіння як можна швидше проросли. Для цього наші предки заговорювали дику кропиву, просили її обпалити небеса, щоб звідти хлинув злива. Однак дощу завжди чекали лише на наступний день: адже якщо зарядить на Єлисея, то це обіцяє довгих сім тижнів сирої погоди.

Уточнимо, що на це свято також прийнято освячувати нові вбрання, щоб вони не принесли господареві нещасть. Те ж і з чужим одягом, який дістався в дар чи спадок. Але це не означає, що люди чекали цілий рік до Єлисєєва дня, щоб освятити всі обновки. Зазвичай обряд освячення здійснювали тільки з речами, купленими після Нового року і надітими не більше трьох разів, а також з одягом, в якому людина відчувала себе незатишно.

Як повідомляв портал "Знай.uа", 26 червня православні християни вшановували пам'ять святої мучениці Акилини.