Вчені Curiosity та команди НАСА виявили зростання рівня кисню на
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
ПідписатисяМолекулярний кисень становить 0,16 відсотка марсіанської атмосфери. Решту — це діоксид вуглецю, 95%, з 2,6-відсотковим молекулярним азотом, 1,9-відсотковим аргоном та 0,06-відсотковим окисом вуглецю, повідомляє
Фахівцями проводились дослідження балансу газоподібних молекул на основі аналізу зразків на Марсі, взятих шість земних років тому. Вчені здивовані коливаннями рівня кисню і пов'язують їх із сезонністю. Зміни тиску повітря відбуваються й на Марсі. Наприклад, протягом марсіанської зими, вуглекислий газ замерзає над полюсами планети: це знижує загальний тиск повітря, оскільки перерозподіляє повітря, щоб збалансувати його. Зміни відбуваються й навесні та влітку, коли вуглекислий газ знову випаровується.
Вчені зауважили, що навесні та влітку рівень кисню в марсіанському повітрі підвищується до 30 відсотків. Це явище прокоментував Лоні Шехтман з Центру космічних польотів Годдарда НАСА:
"Ця картина повторюється щовесни. Хоча кількість кисню, що додається в атмосферу, змінюється. А це означає, що щось виробляє, а потім відбирає його".
Вчені наразі роблять все, що у їхніх можливостях, вони продовжують вимірювати зміни рівнів і досліджують, що може їх викликати.
Наступна місія НАСА на Марс не очікується до наступного року, коли новий марсохід "Марс 2020" приземлиться на Червону планету, щоб приєднатися до Curiosity у науковому дослідженні. Там також буде техніка ExoMars, запущена Європейським космічним агентством, а Китай планує свій власний запуск у 2020 році.
Нагадаємо, раніше
Як повідомляв портал "Знай.ua",
Також "Знай.ua" писав, що