Морські черепахи можуть вживати пластикове сміття, яке плаває в океані, через схожий на їжу запах.

До такого висновку дійшла група вчених під керівництво Джозефа Пфаллера з Університету Флориди. Про це повідомляє видання BBC з посиланням на відповідну публікацію в науковому журналі Current Biology.

Пластикове сміття, яке плаває у солоній воді морів та океанів, стає місцем проживання для великої кількості мікроорганізмів. Своєю чергою, це створює запах, який нагадує черепахам запах їжі.

Раніше вважалося, що тварин приваблює зовнішній вигляд сміття. Тепер вчені показали, що нюх також грає важливу роль у сприйнятті пластику як чогось поживного.

Абінгдонска слонова черепаха, фото: pikabu
Абінгдонска слонова черепаха, фото: pikabu

Популярні новини зараз
На фронт доходять одиниці: у ЗСУ розповіли, куди зникає більшість мобілізованих Необхідно оновити дані: "Нафтогаз" зробив важливе попередження Циганський гороскоп на вересень 2025: кому доля пошле осяяння, а кого чекає зустріч, яка змінює життя Блогер Трушковский подтвердил, что его бывшая Мусина открыла салоны красоты G. Bar на деньги украденные ее экс-супругом Чередниченко в Укроборонпроме
Показати ще

Серед морських жителів, окрім черепах, в оману також потрапляють риби, морські птахи і навіть ссавці, такі як китові.

Пластик, який поїдається тваринами, може нести безпосередню небезпеку організму через токсичні речовини і ризик фізичного пошкодження органів травлення.

Обов'язково підпишись на наш канал у Viber, аби не пропустити найцікавіше

Нагадаємо, раніше планету врятували від загибелі: вчені створили пластик, який розчиняється у сміттєвому баку.

Як повідомляв портал "Знай.ua", в Україні встановлять автомати, які "купуватимуть" сміття: подробиці ноу-хау.

Також "Знай.ua" писав, Мистецтво зi смiття: як це можливо? Еко-проект "Друге життя".