У середу, 4 липня, православні християни вшановують пам'ять святого мученика Іуліана Тарсійського, який постраждав за віру в Антіохії за імператора Максиміліана. Мощі мученика пізніше стали відомі тим, що поруч із ними відбуваються небачені дива.

Історія та традиції свята

У народі було безліч приказок про Уляна (Іуліана) і про нездійсненні зустрічі, які згадували в цей день: «Уляна кличе Уляна, а Улян кличе Уляну»; «Улян Уляні в обличчя не гляне».

Також серед наших предків ходила легенда, яка свідчить, що в стародавні часи ходив Улян по лугах і полян, кликав свою Уляну, а Уляна сиділа на березі річки, задивившись на біжучу воду. Тільки до вечора вона отямилася, побігла на луг — а Улян вже пішов до річки іншою стежкою. Так і не зустрілися Улян з Уляною.

Крім того, в цей день слов'яни збирали квіти липи. До цього часу вони якраз починали розпускатися. У народі з цим деревом було пов'язано багато традицій. Так, липі приписували здатність позбавляти людину від усякого пристріту. Ще люди вірили, що той, хто зрубає липу, неодмінно заблукає в густому лісі. Ну а якщо липа біля будинку раптом засихала — це віщувало погані звістки в сімейному колі.

Варто відзначити, що липу шанували не просто так, адже її квіти мають лікувальні властивості, мають потогінну, жарознижувальну, відхаркувальну, сечогінну і навіть бактерицидну дію.

Популярні новини зараз
Українці зможуть отримати грошову компенсацію: кому слід звернутися до відділення "Ощадбанку" Попрощаєтесь зі своїм житлом? Що станеться з ухилянтами у новому законі про мобілізацію Дощі, грози і навіть заморозки: шашлик на Великдень доведеться відкласти, синоптики попередили про негоду Платіть по 700 грн за світло або живіть без нього: українців ставлять перед фактом
Показати ще

У той же час в народній медицині липовий цвіт здавна вважається найкращим засобом від застуди, кашлю і головного болю. При цьому простий порошок із листя і насіння липи може зупиняти кровотечу і заліковувати будь-які опіки.

Ще слов'янські дівчата використовували дерево і в косметичних цілях: сік липи зміцнює волосся, а настій із квітів надає шкірі свіжість.

Нагадаємо, раніше інформаційний портал "Знай.uа" писав про те, що у вівторок, 3 липня, відзначається народне свято Мефодій Перепелятник. Також православна церква вшановує в цей день пам'ять Єпископа Мефодія Патарського. Наші пращури прозвали Мефодія Перепелятником за те, що на свято зазвичай прийнято полювати на перепелів.