Спадкоємному принцу Діпендрі, спадкоємцю непальського престолу, було 29 років, коли він озброївся набором зброї, перш ніж знищити всю монархію, в яку входили і його власні батьки.
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
ПідписатисяВідповідну новину оприлюднили на порталі «Daily Star»
1 червня 2001 року, рівно 21 рік тому, Непальська королівська сім'я була практично знищена в жорстокій перестрілці, влаштованій спадкоємцем престолу, наслідним принцом Діпендрою.
Серед дев'яти жертв були король Бірендра і королева Айшварія —мама і тато.
29-річний Діпендра також вбив своїх молодших брата і сестру разом з іншими членами сім'ї після того, як відкрив вогонь на вечірці в Королівському палаці в Катманду. Потім він направив пістолет на себе.
Хоча його мотив так і не був підтверджений, вважалося, що кровопролиття було пов'язано з полум'яною і тривалою сваркою з його батьками, особливо з його мамою, через вибір нареченої.
Кажуть, що Діпендра, який отримав освіту в Ітонському коледжі, був у сварці зі своїми батьками з тих пір, як закохався в Дев'яні Рану і одружився з нею, з якою познайомився в Англії.
Вона була членом династії Рана, індійської королівської сім'ї, але батьки Дипендри не схвалювали цього через соціальне становище її сім'ї і політичних союзів.
Змова Дипендри щодо вбивства своєї сім'ї спрацювала, але частина плану, пов'язана з вбивством і самогубством, не обійшлася без затримок.
Він застрелився, але впав у кому, а це означає, що на короткий час він був оголошений королем за замовчуванням незважаючи на те, що був без свідомості.
Коли він помер 30 годин потому, середній брат його батька, принц Гьянендра, зайняв трон. Під час інциденту він перебував за межами країни, тому йому вдалося уникнути бійні.
Як не дивно, принц Парас Шах, який став другим у черзі на престол як син нового короля, був звинувачений у трагедії, оскільки люди відмовлялися вірити, що покійний Дипендра вбив своїх батьків.
Два провідних маоїста також спробували перекласти провину на Індію за співпрацю з непальським урядом з метою підриву суверенітету.
У листопаді 2001 року було оголошено надзвичайний стан, оскільки насильство продовжувало зростати.
Два роки по тому, в серпні 2003 року, семимісячне перемир'я не вдалося, і король пізніше прийняв пряме правління країною, заявивши, що уряду не вдалося перемогти маоїстів.
У квітні 2006 року сім опозиційних партій організували альянс, заохочуючи загальнонаціональний страйк і масові протести.
Це призвело до жорстокого розгону з боку поліції. Комісар ООН з прав людини в Непалі закликала короля відновити демократію і не допустити подальшого кровопролиття.
Через місяць уряд Непалу повернув владу королю, змусив королівську сім'ю платити податки і передав військові повноваження парламенту.
У 2008 році монархія була скасована, і король Гьянендра став останнім монархом Непалу.
Дев'яні Рана, наречена Дипендри, втекла з Непалу до Індії. Повідомляється, що в 2012 році вона працювала в програмі розвитку організації Об'єднаних Націй в Індії.
Вбивства залишаються найстрашнішим масовим вбивством членів королівської сім'ї з тих пір, як Романови були страчені в 1918 році під час російської революції.