За оцінками, зворотні блискавки відбуваються від 1000 до 50 000 разів на рік по всьому світу, але найпотужніша з будь-коли зареєстрованих збила вчених з пантелику.

Відповідний пост розмістили на порталі «DailyStar»

Зигзагоподібні висхідні виверження є сліпучим видовищем і залишаються значною мірою незрозумілим явищем, коли струмінь вирвався з верхньої частини хмар у США, і пролетів на висоті 50 миль над поверхнею Землі. Це доставило найбільше перенесення заряду в космос за всю історію спостережень.

Заряд блискавки вимірюється в кулонах із середньою силою менше п'яти.

Але цей гігантський струмінь передав приголомшливі 300 кулонів в іоносферу — область, де земна атмосфера зустрічається з космосом.

Популярні новини зараз
Якими будуть наслідки ядерного удару, експерт знайшов порятунок для українців: "Буде некритичним і несмертельним" Українцям у жовтні виплатять по кілька сотень гривень: хто і як зможе отримати Посольство США закликало своїх громадян негайно покинути Росію Гречка, сіль, овочі стрімко дорожчають: українцям підказали 10 способів економії на їжі, можна зберегти 30% грошей
Показати ще

Ця цифра майже вдвічі перевищує попередній найбільший зареєстрований заряд гігантського джета і відповідає тому, що задокументовано як найсильнішу для болта хмару на землю.

Найпотужніший струмінь (Зображення Міжнародна обсерваторія Близнюків)
Найпотужніший струмінь (Зображення Міжнародна обсерваторія Близнюків)

Він відбувся 14 травня 2018 року і став предметом дослідження, опублікованого минулого тижня у журналі Science Advances.

Літак був знятий із землі на плівку громадянином Хоулі, штат Техас, за допомогою камери для слабкого освітлення, у той час як інші інструменти на землі та в космосі також надали дані про удар.

Тепер вчені на чолі з Леві Боггсом, науковим співробітником Технологічного дослідницького інституту Джорджії, намагаються розшифрувати, що це означає.

Гігантські струмені частіше виникають у тропічному середовищі, де вони розташовані поблизу частин шторму з сильною конвекцією, але цей випадок стався в області слабкої конвекції.

Найпотужніший струмінь (Зображення Міжнародна обсерваторія Близнюків)
Найпотужніший струмінь (Зображення Міжнародна обсерваторія Близнюків)

«До гігантського джета в батьківському грозовому осередку не було жодної блискавичної активності, чого ніколи не було в минулих спостереженнях», — пояснив Боггс, перш ніж додати, що, можливо, гігантські джети можуть перешкодити роботі космічного корабля.

"Оскільки ці події пов'язані з нижнім краєм космосу і передають заряд у цю область, вони потенційно можуть вплинути на космічну погоду, що може вплинути на зв'язок та електромагнітні сигнали між землею та супутниками на орбіті", - зазначив він.