Практично у всіх, хто проживає в Україні в будинках радянського типу будівлі, є на дачі або в підвалі тумбочка, полиця або ціла шафа, яка готова до експериментів. Навіть якщо він трохи пошарпаний або немодно лакований, ви можете пофарбувати його в стильний колір та ідеально вписати у свій інтер'єр.
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
ПідписатисяЯкщо ви знайшли якийсь предмет меблювання у комісійному магазині, який влаштовує вас усім, окрім кольору, тоді не сумнівайтесь та купуйте його! Адже нанести інший колір фарби на дерево можна і самостійно вдома, і з простим домашнім проектом впорається навіть новачок.
Про те, як дати старим меблям друге життя, розповіли на сторінках журналу apartmenttherapy.
Як правильно фарбувати меблі вдома
Якщо ви нетерпляча людина, то найскладнішою частиною у всьому фарбуванні буде час очікування між нанесенням шарів. Особливо після того, як ви нанесете перший шар грунтовки і проект перебуватиме у своїй "потворній" стадії.
На цьому етапі проекту ви можете ставити під сумнів кожне рішення, яке призвело до ідеї пофарбувати предмет меблювання, але панікувати все ж таки не варто. Всього кілька порад – і ви точно досягнете бажаного результату.
Що потрібно для фарбування меблів:
- Деревне мило;
- ганчірка для збирання;
- серветка з мікрофібри;
- наждачний папір зернистістю 120 та 220;
- латексна фарба на вибір;
- лоток для фарби та ущільнювач;
- Пензлик та ворсовий валик.
Підготуйте робоче місце
Перше, що вам потрібно зробити – це знайти добре провітрюване місце в будинку та застелити його тканиною чи плівкою. За допомогою викрутки зніміть всю фурнітуру з меблів – замки, ручки тощо.
Вийміть всі висувні ящики та заклейте скляні, металеві або дзеркальні частини, які не повинні бути забарвлені.
Відшліфуйте поверхню
Якщо меблі вже пофарбовані, але не дуже гладкі, за допомогою наждакового паперу ви можете повністю видалити фарбу і відшліфувати всю поверхню. Після цього протріть її для того, щоб видалити весь пил та сміття та очистіть за допомогою мила.
Грунтуйте поверхню
Якщо виріб у хорошому стані і не має запахів, найбільш ефективним буде грунтування на водній основі. Втім, якщо ви відчуваєте дивні запахи, тоді вам варто знайти таке ґрунтування, що створюватиме бар'єр над деревиною.
Проводити ґрунтування варто у приміщенні, що дуже добре провітрюється. Також не забудьте про те, щоб одягнути респіратор.
Відшліфуйте поверхню перед нанесенням фарби
Після того, як ґрунтовка повністю висохне, візьміть наждачний папір із дрібним зерном та видаліть їм усі видимі мазки, що залишила ґрунтовка. Протріть поверхню тканиною, а після цього наносите перший шар фарби.
Для того, щоб покрити всі місця, вам доведеться використовувати не тільки валик, а й пензлик. Втім, наносите на нього невелику кількість фарби, щоб уникати появи крапель, адже вони ваш найбільший ворог.
Після висихання першого шару вам потрібно ще раз відшліфувати недоліки наждачним папером та почистити бруд ганчіркою. Для деяких меблів знадобиться і третій шар, але для більшості випадків двох буде цілком достатньо.
Нагадаємо, компост перегниє вдвічі швидше: дачники назвали хитрий спосіб.
Раніше повідомлялося, що слід покласти в мішок з картоплею, щоб він не проріс: секрет тривалого зберігання.
Також, хиленький пучок стане віялом: як швидко повернути свіжість потьмянілому кропу.