Небезпечні для здоров'я стани, які можуть не проявлятися вдень, часто даються взнаки вночі під час сну. Одним із таких прихованих ворогів є високий рівень холестерину, який лікарі часто називають «тихим вбивцею».

Багато людей можуть навіть не підозрювати про цю загрозу, оскільки вдень вони не відчувають жодних явних симптомів. Однак саме вночі організм подає сигнали, які важливо вчасно розпізнати.

Безсоння. Фото: скрін youtube
Безсоння. Фото: скрін youtube

За словами британського експерта доктора Дона Гранда, одна з перших ознак високого рівня холестерину може бути пов’язана з проблемами зі сном. Люди з підвищеним холестерином часто відчувають труднощі із засинанням, прокидаються вночі без явної причини і не можуть знову заснути.

Проблеми зі сном можуть бути першими ознаками порушень в організмі. Високий холестерин непомітно накопичується, утворюючи жирові відкладення на стінках судин. Це звужує артерії, порушуючи кровообіг, що може призвести до серцевого нападу, інсульту або тромбів.

Популярні новини зараз
Військовозобов'язаним дали час до 5 лютого: що треба встигнути Кредитки стають непотрібним пластиком: ПриватБанк позбавляє клієнтів важливої послуги В ТЦК поставили крапку у питанні мобілізації 50-річних чоловіків: "Є директива..." Порошенко в Штатах шкодить Україні: дратує республіканців нагадуванням, як «зливав» Трампа на користь Гіларі Клінтон, - експерт
Показати ще

Безсоння / фото: Unsplash
Безсоння / фото: Unsplash

Доктор Гранд радить звернути особливу увагу на ці сигнали і не відкладати візит до лікаря. Аналіз крові дозволяє точно визначити рівень холестерину, що допоможе вчасно розпочати лікування і запобігти серйозним ускладненням. Навіть якщо людина почувається добре, проблеми зі сном можуть вказувати на приховані загрози, які варто обговорити з фахівцем.

Щоб знизити холестерин, потрібно змінити спосіб життя: відмовитися від жирної та смаженої їжі, додати овочі, фрукти, білки та цільнозернові продукти. Регулярні фізичні вправи також покращать здоров'я і допоможуть нормалізувати холестерин.

Нагадаємо, яку музику краще слухати перед сном і чи дійсно вона "працює": вчені провели дослідження

Раніше ми писали про те, що можна спати, скільки хочеться: вчені довели користь денного відпочинку для серця

Крім того, Знай.ua повідомляв, краще будь-якого снодійного: прості продукти забезпечать міцний та якісний сон