В супермаркетах упаковка продуктів часто використовує трюки, щоб зробити їх вигляд привабливішим. Наприклад, червоні пакети можуть зробити апельсини виглядати помаранчевішими завдяки оптичному ефекту, відомому як ефект конфеті. Жовті сітки на лимонах також підсилюють їхній колір.

Упаковка не лише впливає на колір продуктів, але й на наше сприйняття. Дизайнери використовують кольори для того, щоб підкреслити певні якості продукту. Наприклад, червоний колір часто асоціюється зі солодкістю, а зелений — з здоров’ям.

Персиковий джем, скріншот: YouTube
Персиковий джем, скріншот: YouTube

Сині упаковки можуть натякати на низький вміст калорій. Форма і шрифт упаковки теж важливі. Гострі шрифти і форми зазвичай асоціюються з кислими і гіркими смаками, тоді як округлі шрифти і форми — із солодкими.

Шрифт також може впливати на наше сприйняття, де плавні літери викликають асоціації з м’якістю, а кутасті — з кислинкою. Звук упаковки також може впливати на наше сприйняття продукту. Гучна упаковка, яка хрумтить, може створити відчуття свіжості і хрусткості.

Популярні новини зараз
Всіх чоловіків змусять встановити "Резерв+": які зміни чекають мобілізацію Гороскоп на тиждень 25 листопада – 1 грудня для всіх знаків Зодіаку: Львів обдурять, Овни витратить сили, а Водолії мають слухати себе Надіються всі, але мало хто відчує: чого чекати від індексації пенсій у 2025 році Податкова перевіряє українців за кордоном: що вже відомо
Показати ще

Нарешті, додавання текстури або ваги упаковці може зробити продукт більш привабливим для дотику. Також упаковка може працювати на нашу ностальгію, як у випадку з апельсинами в мішечках, що багато хто звик купувати.

Нагадаємо, ремінець - не для всіх: стилісти підказали, яке взуття не варто вдягати мініатюрним панночкам

Раніше ми писали про те, що можна більше не плакати: дієві поради нарізання цибулі без сліз

Крім того, Знай.ua повідомляв, як зробити дешеве пиво смачнішим – простий трюк, яким користуються бармени