Осіннє підживлення саду є ключовим для успішної зимівлі рослин та отримання гарного врожаю наступного року. Вже з жовтня яблуні починають накопичувати поживні речовини для зими, тому важливо в цей час внести правильні добрива.

Для підживлення яблунь восени рекомендується використовувати мінеральні добрива, зокрема фосфор і калій, про це пише портал Уніан. Ці елементи зміцнюють кореневу систему, що допомагає деревам легше переносити холоди.

Дерево горобини в саду
Дерево горобини в саду

Азот, навпаки, вносити не слід, адже він сприяє нарощуванню нової маси, яка може загинути від морозів. Серед мінеральних добрив, що підходять для яблунь, можна використовувати суперфосфат. Для цього потрібно розчинити 150 грамів цього добрива в 20 літрах води та обприскати крони дерев.

Також корисним буде сірчанокислий калій: розчиніть 30 грамів у 10 літрах води і влийте в борозни навколо дерев. На початку жовтня варто підгодувати яблуні монофосфатом калію, розводячи 15 грамів добрива в 10 літрах води. Цієї кількості вистачить на 1 квадратний метр ділянки.

Популярні новини зараз
Подорожчання буде нестерпним: українцям радять робити запаси – по 10 кіло не менше У платіжках за комунальні послуги з'явився новий рахунок: кому готувати більше грошей Увага для всіх, хто має газові плити: Газмережі терміново звернулися до українців через холоди Порошенко в Штатах шкодить Україні: дратує республіканців нагадуванням, як «зливав» Трампа на користь Гіларі Клінтон, - експерт
Показати ще

Обкопування дерев. Фото: скрін
Обкопування дерев. Фото: скрін

З органічних добрив яблуні потребують внесення речовин у нерозбавленому вигляді. Для цього навколо кожного дерева викопують круглу траншею глибиною приблизно 50 см. У ці ями можна додати такі органічні добрива, як торф, компост, гній, а також 300 грамів вапна та 150 грамів доломітового борошна.

Нагадаємо, гнилі яблука стануть у нагоді: як підживити компост якісним добривом

Раніше ми писали про те, що осінь – ідеальний час для підживлення: що порадує груші та яблуні, врожай буде рекордним

Крім того, Знай.ua повідомляв, це обов'язково потрібно зробити на дачі у жовтні, якщо вересень був спекотним: лише одне завдання