Для того, щоб отримати хороший врожай, потрібно час від часу удобрювати ґрунт на ділянці. Але що робити, якщо не хочеться використовувати перегній чи гній?

У цьому випадку на допомогу приходять сидерати — рослини, які здатні відновити родючість землі без хімічних добрив- пише Ukr.Media.

Сидерати — це спеціальні рослини, які насичують ґрунт корисними речовинами. Їх можна вибирати залежно від того, чим саме ви хочете збагатити землю. Наприклад, бобові культури (такі як горох або люпин) відмінно підходять для додавання азоту. Злакові культури та гречка допомагають покращити структуру верхнього шару ґрунту, роблячи його більш пухким і насиченим.

Грунт, фото: Секреты долголетия
Грунт, фото: Секреты долголетия

Ще один метод — це використання рослинних залишків, зокрема соломи. Городники розкладають солому на ділянці, а щоб процес її розкладання прискорився, використовують спеціальні препарати. Це дозволяє швидше наситити ґрунт органікою та азотом.

Популярні новини зараз
З 1 січня 2025 року отримуватимуть надбавку до пенсії: кому зі стареньких пощастить Пенсіонери отримають індивідуальні доплати до Нового року: кому скільки нарахують Подорожчання буде нестерпним: українцям радять робити запаси – по 10 кіло не менше У платіжках за комунальні послуги з'явився новий рахунок: кому готувати більше грошей
Показати ще

Комбайн, працює на землі. Фото: youtube
Комбайн, працює на землі. Фото: youtube

Якщо ж ви хочете покращити родючість землі, варто звернути увагу на гумати та мінеральні добрива. Вони допомагають збагатити ґрунт корисними речовинами і покращити його структуру.

А ще один секрет — це живі добрива, зокрема дощові черв'яки. Ці маленькі трудівники проводять аерацію та дренаж ґрунту, забезпечуючи його киснем. До того ж, вони удобрюють землю залишками своєї життєдіяльності, що також сприяє поліпшенню якості ґрунту.

Досвідчені дачники знають, щоб земля залишалася родючою, не обов'язково використовувати хімічні добрива. Природні методи — ефективний та безпечний спосіб піклуватися про свій город.

Раніше ми повідомляли, як врятувати троянду від перетворення у шипшину?

Які квіти потрібно висадити прямо зараз, аби весною лише милуватися- детальніше на Знай.ua.

Нагадаємо, як підживити компост якісним добривом?