У Німеччині серйозно підходять до кишенькових грошей для дітей. Там є навіть офіційні рекомендації, скільки і коли давати дитині, щоб вона вчилася поводитися з грошима.

Про це розповіла українка Ірина Королець на своїй сторінці у Facebook, запропонувавши українським батькам взяти ці поради на замітку.

З якого віку починати?

Перші кишенькові гроші радять давати із шести років (або коли дитина йде до школи) і видавати їх раз на тиждень. З 10 років вже можна переказувати на щомісячний "оклад" – це вчить дитину планувати фінанси на більш тривалий термін.

Скільки та як часто давати?

Щороку, в одну й ту саму дату, сума повинна трохи збільшуватися, щоб дитина бачила логіку. Вона не повинна залежати від примх дитини, це як маленький "контракт" між вами.

Популярні новини зараз
Гороскоп на 21 листопада для всіх знаків Зодіаку: час покінчити з мотлохом у голові та справах настав Якою буде максимальна пенсія у 2025 році: чи очікувати українцям на підвищення виплат Заплатять усі, але один раз: чому українцям почали надсилати додаткові квитанції на газ В Україні 60-річні більше не зможуть вийти на пенсію: коли та як зміняться вимоги до стажу
Показати ще

А якщо дитина заробляє сама?

Коли діти в Німеччині починають підробляти (зазвичай із 14 років, а іноді й з 12), батьки перестають видавати їм кишенькові гроші. У 14 років їм можна довірити більше витрат: на мобільний телефон, одяг, транспорт та навіть гігієну. Для цього радять завести дитині банківську картку.

Особливі правила

Кишенькові гроші не залежать від поведінки дитини. Платіть їх регулярно, як зарплату, і не змушуйте витрачати їх на побутові потреби – обов'язок батьків. Інші родичі можуть додати трохи лише на свята, а зароблені на стороні гроші – лише за узгодженою ціною (наприклад, допомога сусідам).

На що можна витрачати гроші?

У Німеччині діти до 7 років не можуть самостійно нічого купувати, з 7 до 18 – є обмеження. Навіть якщо дитина має картку, вона не зможе оплатити дорослі покупки або підписки.

І на фінал небагато цифр: якщо у 2001 році шестирічці рекомендували видавати по 50 центів на тиждень, то зараз підліток 14 років може розраховувати на 25–30 євро на місяць (1000–1300 грн).

Нагадаємо, школярам видадуть нові підручники: що зміниться у навчанні

Раніше ми писали – це може вказувати на безплідність: українок попередили про тривожні симптоми, у тому числі й волосся

Крім того, Знай.ua повідомляв, на дітей виплачуватимуть по 8000 грн щомісяця: хто отримає допомогу