Їжаки офіційно потрапили до Червоної книги Міжнародного союзу охорони природи і тепер вважаються "близькими до вразливих". Їхня чисельність скоротилася на третину за останнє десятиліття.

Колись вони відчували себе вільно по всій Європі, але тепер їхнє виживання під загрозою через розростаються міста, інтенсивне сільське господарство та дорожнє будівництво, яке розбило їхні будинки на шматки.

Про це повідомляє The Guardian.

Їжачок / фото: Pixabay
Їжачок / фото: Pixabay

Населення їжаків падає, тому що їх часто збивають машини, знищують пестициди, а також шкодить недостатньо дружнє до них садівництво. Пестициди вбивають не тільки комах, якими харчуються їжаки, а й отруюють самих їжаків.

Популярні новини зараз
Гроші для переселенців: як і коли отримати допомогу в грудні Автівка стане недозволеною розкішшю: ціни на пальне формуватимуть по-новому Українцям припинять подачу газу: газовики попередили про тимчасові ускладнення "Сюрприз" під ялинку: з 1 січня подорожчають одразу три комунальні послуги
Показати ще

Ебі Газзард із МСОП (Міжнародний союз охорони природи) поділився, що дані про чисельність їжаків викликають тривогу, і ситуація може стати ще гіршою, якщо нічого не змінювати. Зараз важливо прагнути того, щоб західноєвропейські їжаки не зникли зовсім.

У вирішенні проблеми може допомогти створення безпечних садів для їжаків: невеликі отвори в парканах, відмова від хімікатів та укриття з хмизу - все це допоможе їм вижити і переміщатися між територіями.

Їжачок / фото: Pixabay
Їжачок / фото: Pixabay

До речі, їжаки – не єдині, хто стикається з погрозами. Зміни торкнулися і чотирьох видів куликів у Великій Британії, чия чисельність падає через забруднення, зміни клімату та наростаючу ерозію берегів. Вони взимку прилітають до Британії, щоб відпочити та поїсти, а навесні повертаються додому на північ. Але з кожним роком їх шанси на виживання стають дедалі меншими.

Нагадаємо, коти – це не просто пухнастики, а майже рідина: наука це підтвердила

Раніше ми писали, чоловік відсудив 13 тис доларів моральної шкоди для свого собачки: отримав психологічну травму в притулку для тварин

Крім того, Знай.ua повідомляв, мамонтів вбила звичайна алергія – несподіване відкриття вчених