Якщо у вас колись була кішка, то ви, напевно, помічали, як вони, наче вода, можуть буквально "розтікатися" по простору. Вони проливаються через вузькі щілини, займають форми коробок і навіть примудряються згортатися в найдивніші положення, ніби вони не мають кісток.

Дослідження показали, що кішки можуть просочуватися крізь отвори різного розміру, як рідина, і навіть виявляють усвідомлення своїх габаритів, коли намагаються протиснутися через занадто вузькі місця.

У новому дослідженні угорського вченого Петера Понграца з'ясувалося, що кішки усвідомлюють розміри свого тіла і, як виявилося, можуть ухвалювати рішення на основі цього усвідомлення. Це відкриття додає нові цікаві факти в скарбничку знань про когнітивні здібності котів.

Коти – це рідина / фото: Pinterest
Коти – це рідина / фото: Pinterest

Понграц провів експеримент у своєму будинку, обладнавши його дошками з отворами різної ширини та висоти. Кішки мали пройти через ці отвори до своїх господарів. З 38 кішок лише 30 погодилися взяти участь. Але ті, хто все ж таки брав участь, показали цікаві результати.

Популярні новини зараз
Будуть великі штрафи: з якого віку юнаків чекають у ТЦК Терміново біжіть до супермаркету, поки не почалися тривалі відключення світла: що потрібно купити кожному українцеві Пенсіонерам "навісять" новий фінансовий тягар: ніяких пільг не чекайте Пенсіонерам приготували доплати: хто отримає надбавку до пенсії понад 2 тисячі гривень
Показати ще

Коли отвір був вузький, але високий, кішки, не замислюючись, просочувалися через нього, як зубна паста з тюбика. Але коли отвір був надто низьким, кішки починали вагатися і навіть шукати інших шляхів, наприклад, перестрибувати через панель. Чим вищою була кішка, тим більше вона замислювалася над своїм маневром.

Коти – це рідина / фото: Pinterest
Коти – це рідина / фото: Pinterest

Цей експеримент показав, що кішки не тільки можуть оцінювати свої розміри, але й розрізняють вузькість та висоту отвору. Вузькі щілини їх не лякають, просто стискаються і пролазять. А ось низькі проходи викликають більше обережності – можливо, тому що потрібно присідати, що робить кішку вразливішою.

Понграц планує продовжувати дослідження та вигадувати нові завдання для кішок, щоб краще зрозуміти, як вони усвідомлюють свої розміри та як це впливає на їх вирішення.

А ми нагадуємо, котик забатонився: що означає, якщо пухнастик лежить у позі буханця і чи варто нервувати через це

Раніше стало відомо, що Україна запускає реєстр домашніх тварин: на що підуть гроші і в чому побоювання

Також Знай.ua повідомляв, унікальну фотографію НЛО побачили лише через 50 років: журналісти назвали її кращою