Напевно у вас є знайомий з історією про привиди, що леденить душу. Може, й у вас самого були моменти, коли здавалося, що зіткнулися з чимось потойбічним. Але ж парадокс – жодних наукових доказів на користь існування привидів немає. То чому ж багато хто впевнений, що бачили їх?

Крістофер Френч, почесний професор психології з Лондонського університету, нещодавно написав книгу про науку паранормального та стверджує, що всі ці "зустрічі" найчастіше – просто неправильне тлумачення звичних речей.

Про це пише Live Science.

"Якщо ви не можете знайти пояснення чомусь, це ще не означає, що його немає", – коментує Френч.

Популярні новини зараз
З грудня вже не мобілізують: хто з чоловіків точно не отримає повістку до Нового року Пенсіонери отримають додаткові гроші напередодні свят: скільки доплатять Українцям припинять подачу газу: газовики попередили про тимчасові ускладнення Працюй або жебракуй: пенсіонерів поставили перед вибором
Показати ще

Привид
Привид

Він скептик і пояснює "зустрічі з привидами" тим, що наш мозок часом бачить те, чого немає, вигадує хибні спогади чи спотворює реальність. Ми можемо знаходити обличчя у плямах на стіні або в тінях просто тому, що наш мозок любить бачити знайоме у випадкових формах.

Наша свідомість любить робити припущення, особливо якщо ми хочемо в це вірити. Згадайте, наприклад, сонний параліч – Френч пояснює його як стан, коли мозок вже прокинувся, а тіло ще немає, і уві сні проникають образи, які часто лякають. У такі моменти люди відчувають "зловісну присутність" у кімнаті і бачать силуети, що стає для них чимось на зразок реального кошмару.

Найчастіше привиди, як не дивно, уявляють не як прозорих людей, а як невидимих ​​полтергейстів – цих загадкових сутностей, які видають дивні звуки, особливо вночі. Йоханнес Діллінджер, професор історії, вивчає, у що люди вірили століттями, і стверджує: більшості примар навіть не потрібно було з'являтися, щоб їх боялися. Вони залишалися невидимими, просто шумячи десь у темряві.

привид замку, фотоколаж з вільних джерел
привид замку, фотоколаж з вільних джерел

Цікаво, що раніше вважалося, що привиди є, щоб передати живим якісь важливі справи, наприклад, допомогти знайти забутий скарб. Але до XIX століття люди почали вірити, що можна поговорити з духами, що примари стали чимось особистим, начебто вони також потребують контакту з нами.

І в результаті, як зауважує Діллінджер, привиди - це просто те, що гуркоче і скрипить у ночі. Можливо, це наш мозок грає з нами, а може, десь поруч дійсно причаїлося щось, що чекає на відповідний момент.

Нагадаємо, п'ятирічний хлопчик шокував батьків, згадавши своє минуле життя: був жінкою та любив Стіва Вандера

Раніше ми писали, столичний цвинтарний бос заробив 1,6 млн на вигаданих працівниках: бруд вигрібали привиди

Крім того, Знай.ua повідомляв, життя в XXI столітті виявилося занадто складним для привидів: чому вони масово стали зникати