Археологи виявили те, що, на їхню думку, є могилою Святого Миколая, грецького єпископа-філантропа та натхненника різдвяного символу Санта-Клауса.

Саркофаг із вапняку завдовжки шість футів було знайдено закопаним на глибині 6 футів у двоповерховій прибудові церкви Святого Миколая в Демрі, Анталія, Туреччина. Довгий час вважався останнім притулком Святого, розкопки ведуться тут з 1989 року, але ця остання знахідка є інтригуючою. Про це повідомляє Heritage Daily.

Святий Миколай Чудотворець, instagram.com/prav.molitva
Святий Миколай Чудотворець, instagram.com/prav.molitva

Проект очолила Ебру Фатма Фіндік, доцент Університету Хатай Кемаль у рамках проекту "Спадщина для майбутнього".

"Той факт, що ми знайшли саркофаг біля церкви, де, як вважають, знаходиться його могила, може вказувати на те, що це справді те священне місце, яке ми шукали ", - сказав Фіндік. - Це важливе археологічне підтвердження історичних джерел щодо місця поховання. Святого Миколая”.

Популярні новини зараз
Дешевий зв'язок для пенсіонерів: у "Київстар" зробили заяву Важливі зміни у субсидіях на 2025 рік Нарешті вистачить на комуналку: пенсію рахуватимуть за новою формулою, на скільки збільшяться виплати В ТЦК поставили крапку у питанні мобілізації 50-річних чоловіків: "Є директива..."
Показати ще

Хоча місце розташування гробниці підтверджує, що вона належить святому Миколаю, дослідницька група тепер сподівається знайти напис, який міг би розкрити більше подробиць про те, хто був усередині.

В інтерв'ю Türkiye Today Фіндік сказав: "Наша найбільша надія - знайти напис на саркофазі. Це допоможе прояснити вміст поховання і дозволить нам визначити точний період, до якого він належить".

Поховання Миколи Чудотворця, кадр з відео
Поховання Миколи Чудотворця, кадр з відео

Поки що повністю відкрито лише кришку гробниці, і видно лише невелику частину похоронної камери. Команда планує провести подальші розкопки найближчими місяцями, щоб знайти більше підказок.

Зазначимо, що насправді дуже мало відомо про справжнього Святого Миколая, за винятком того, що його поховали в церкві, названій на його честь, після своєї смерті близько 343 року. н. е. Проте місцезнаходження його справжнього тіла завжди залишалося загадкою — вважається, що у 1087 р. його вкрали та таємно переправили до базиліки Сан-Нікола до Барі, Італія.

Незважаючи на проведені наукові дослідження цих кісток, докази того, що вони насправді належали святому Миколаю, залишаються непереконливими.

Святий Миколай Чудотворець
Святий Миколай Чудотворець

Нагадаємо, що вчені залізли в голову мумії, відкриття і справді унікальне: вставляли додаткові очі.

Раніше ми повідомляли, що "Велика армія впаде": пророцтва, що були під землею 4 тисячоліття, викликали шок у археологів.