В інтернеті активно поширюється інформація про те, що пробіотики, прийняті перед вживанням алкоголю, можуть запобігти похміллям.

Однак, як показує практика та наукові дані, це не зовсім так. Блогер Ерік Берк, який часто стикається з похміллям після дегустації бурбона, вирішив перевірити цю теорію. Про це пише британський портал MedicalXpress.

Алкоголь, фото - Getty Images
Алкоголь, фото - Getty Images

Після прийому пробіотичного напою та помірної кількості алкоголю він відчув себе вранці добре. Але коли він випив більше звичайного наступного вечора, похмілля повернулося.

З цього він зробив висновок, що пробіотики не гарантують звільнення від похмілля при надмірному вживанні спиртного. Похмілля – це комплекс неприємних симптомів, таких як головний біль, нудота, втома, спричинені запаленням та окислювальним стресом в організмі.

Популярні новини зараз
Зеленського даремно недооцінюють: переможець "Битви екстрасенсів" дав приголомшливий прогноз про кінець війни Подорожчання мобільного зв'язку не вдарить по кишені: які найдешевші тарифи для пенсіонерів Долар по 50, безробіття та ціни: фінансист підказав, до чого готуватися українцям на 2025 рік Нові правила розшуку ухилянтів: кого знайдуть за лічені дні
Показати ще

Ключову роль у виникненні похмілля грає ацетальдегід - токсична речовина, що утворюється при розщепленні алкоголю.

Ідея використання пробіотиків заснована на припущенні, що бактерії, що містяться в них, можуть розщеплювати ацетальдегід безпосередньо в кишечнику, тим самим полегшуючи симптоми похмілля.

Похмілля, фото medaboutme
Похмілля, фото medaboutme

Проте більшість алкоголю переробляється у печінці, а чи не в кишечнику, куди потрапляють пробіотики. Крім того, у кишечнику і так присутня безліч бактерій, що беруть участь у розщепленні токсинів.

Важливо, що пробіотичні напої класифікуються як харчові добавки, а не ліки.

У попередній публікації ми розповідали про те, що відмова від алкоголю повністю змінить життя: як віддячить організму

Також Знай.ua інформував, обережніше з алкоголем на Новий рік: як мінімізувати його дію та не страждати вранці

Раніше Знай.ua стало відомо, що новий тренд захоплює молодь: весело, але ніякого алкоголю