У понеділок, 6 серпня, православні християни згадують перших святих Київської Русі Бориса і Гліба (у хрещенні Романа і Давида).

Як свідчать перекази, вони були князями, синами великого князя Володимира Святославовича. Святих вбив рідний брат Святополк Окаянний у боротьбі за владу після смерті батька. Православна церква стверджує, що на такий вчинок Святополка наштовхнув диявол.

Також існує і легенда про ці події: «Коли побачив споконвічний ворог усього доброго в людях, що святий Борис всю надію свою поклав на Бога, то став будувати підступи і вловив Святополка. Вгадав він помисли Святополка, воістину другого Каїна: адже він хотів перебити всіх спадкоємців батька свого, щоб одному захопити всю владу».

Відзначається, що київські князі стали першими святими на Русі. Так, церква канонізувала у лику мучеників-страстотерпців. Крім того, братів вважають заступниками української землі і небесними помічниками православних християн.

Мученики Борис і Гліб 6 серпня: традиції свята

На Бориса і Гліба наші пращури намагались не виїжджати працювати в поля і луки, інакше там може статися страшна пожежа. Вся справа в тому, що зазвичай у серпні починалася пора численних гроз, які супроводжувалися блискавками, здатними підпалювати копиці сіна.

Популярні новини зараз
Гороскоп на літо-2025 для всіх знаків Зодіаку: Рибам не реагувати на колишніх, а Водоліям можна втекти ТЦК зробить безхатьком: ухилянтам загрожує конфіскація майна – що відберуть За поповнення власної картки заплатите "зверху": на кого накине око податкова Ухилянтів чекає потужний удар: після санкцій ТЦК не залишиться нічого
Показати ще

Саме тому в народі день Бориса і Гліба називали Паликопною — від слів «палити копи». «На Гліба і Бориса за хліб не берися», — говорили слов'яни, маючи на увазі, що слід відкласти жнива, хоча якраз на Бориса і Гліба достигає хліб.

У той же час жінки і діти починали збір ягід черемхи. Традиційно з цих корисних ягід варили смачні компоти і заготовляли про запас — в основному, в сушеному вигляді.

Нагадаємо, що 5 серпня православна церква згадує святих Трохима, Феофіла і з ними тринадцять мучеників, які постраждали під час гоніння на християн при імператорі Діоклетіані (кінець 3 – початок 4 століть).

Як повідомляв портал Знай.uа, 5 серпня відзначається народне свято Трохим Безсонник.

Також портал Знай.uа писав, що щорічно в першу неділю серпня відзначається День Повітряних сил Збройних сил України, який встановлено Указом Президента України Віктором Ющенком від 27 червня 2007 року.