У неділю, 5 серпня, у 2018 році святкують День залізничника. Це професійне свято всіх працівників залізничного транспорту, яке відзначають щорічно у першу неділю серпня.
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
ПідписатисяЦю інформацію повідомляє Народна правда.
Ще з 19 століття бере початок історія цього свята - коли в Російській імперії встановили день працівників залізниці на честь дня народження царя Миколи І, який почав будівництво залізниць в той час.
4 листопада 1861 року, ще коли Україна входила до складу Австо-Угорщини, по її території пройшов перший потяг. Його маршрут проходив через місто Львів.
Сьогодні головною залізничною артерією України є "Укрзалізниця", завдяки якій ми можемо практично без проблем дістатися до будь-якої точки нашої країни.
Зараз Українські залізниці — "Укрзалізниця" — це 6 залізниць (Донецька, Львівська, Одеська, Південна, Південно-західна, Придніпровська), які об’єднують всі області України. 375900 працівників обслуговують 30300 км залізничних шляхів.
Кожного року з 1684 станцій відправляються в дорогу 500 млн пасажирів у 8429 пасажирських вагонах, 174939 вантажних вагонів перевозять понад 300 млн тонн вантажів.
Українські залізниці сполучаються із залізницями 7 сусідніх країн. Крім того, через територію України проходять три залізничних міжнародних пан’європейський транспортні коридори.
За звичаєм, усі працівники "Укрзалізниці" приймають вітання і подарунки від колег і близьких у своє професійне свято.
Нагадаємо, що вже цієї зими українців чекає безліч змін, які торкнуться роботи "Укрзалізниці". Одним з таких стане введення так званого наскрізного квитка на кілька видів транспорту.
Як повідомляв раніше портал "Знай.ua", рух поїздів, які перевозять військову техніку бойовиків на окупованому Донбасі, до сих пір здійснюється через диспетчерську службу "Укрзалізниці".Також портал "Знай.ua" повідомляв про те, що у Львові стався інцидент з провідницею пасажирського поїзда Укрзалізниці №134 "Миколаїв-Івано-Франківськ" нахамила пасажиру і відмовилася розмовляти з ним державною мовою.