Доцент кафедри дослідження харчових продуктів університету Корнелл в штаті Нью-Йорк Сем Алкеїн, разом з групою дослідників, створили алкогольний напій з кислої сироватки.

Якщо продукт виявиться смачним і досліди пройдуть успішно, цілком можливо, що на полицях магазинів з'явиться новий алкогольний напій.

Крім того, завдяки новому винаходу, може вирішитися проблема утилізації кислої сироватки, побічного продукту при виробництві грецького йогурту на підприємствах штату Нью-Йорк.

Колишній менеджер по розробці продуктів компанії Miller Brewing Co. Алкеїн, глибоко вірить у те, що молочна сировотка стане одним із сільськогосподарських продуктів, який можна буде використовувати для виробництва алкоголю. До них відносяться ячмінь, кукурудзу і жито (для пива і спиртних напоїв), виноград, яблука та інші фрукти для сидру і вина.

"Виробництво пива крутиться саме навколо цих продуктів, але молочні продукти взагалі не згадуються у цьому списку. Якщо б ми могли перетворити сироватку в те, що люди хотіли б пити, це відкрило б абсолютно нові економічні можливості для підприємців та пивоварів, а також для вивчення і впровадження інновацій", — зазначив Алкеїн.

Популярні новини зараз
Дешевше, ніж чашка кави: Vodafone запустив пільговий тариф, але не все так радісно Зобов'язали передати списки: ТЦК посилює "полювання" на ухилянтів Штрафи від 3,5 тисяч гривень: "Газмережі" попередили власників газових плит та колонок Українцям 60+ нададуть грошову допомогу, можна запросити рідних: як подати заявку
Показати ще

Він разом з колегами вже успішно створили 2,7 % сироваткове пиво, якому властивий кисло-солоний смак. Цей напій дуже схожий на один з німецьких сортів пива. Крім того, вони винайшли пійло, схоже за смаком на пульке, традиційний мексиканський напій з агави.

Сам Алкейн вважає, що молочний алкоголь може з'явитися на ринку протягом декількох років.

Як повідомляв раніше портал "Знай.uа", вчені з Ексетерського університету (Великобританія) вперше знайшли докази того, що алкоголізм – суто генетично сформована залежність може передаватися у спадок від батьків.

Мова йде про ген FGF21, який сприяє надмірному потягу до спиртного. Учасниками експерименту UK Biobank стали 500 тисяч добровольців. Вони здали аналізи ДНК, крові, сечі та слини, заповнили спеціальну анкету, розповівши про свої харчові звички.