Щороку 17 липня в народі відзначають свято Андрій Налива. Ще це дата вшанування пам'яті архієпископа Андрія Критського. Селяни в цей день, з головою поглинені сінокосом, не випускали з поля зору хлібні ниви.

Головні заборони на Андрія Наливу

В народі свято назвали Андрій Налива за те, що як раз до його іменин на полях вже починають наливатися озимі культури. «Озими в наливах дійшли», — вірили наші предки.

На Русі глибоко шанували овес, про який прийнято говорити: «Батюшка овес до половини уріс». Зате гречка тільки-тільки починала сходити. «Овес у кожусі, а на гречці і сорочки немає», — помічали селяни. Традиційно це свято готують вівсяну кашу з маслом, годують коней вівсом, обдають вівсяне лушпиння окропом і дають худобі подихати цим пором, щоб він не захворів.

Кінь у полі, на лузі була незамінною помічницею кожного селянина, тому залишити її голодної в цей день заборонялося. Також ще було прийнято давати коням подихати паром від вареного вівсяного лушпиння. Народ вірив, що за допомогою такої простої процедури тварина весь рік буде ходити здоровою. Тих, хто цього не робив чекали великі неприємності з худобою.

Зазначається, якщо у цей день лив сильний дощ, то в народі його називали «андріївським». Також на Андрія було прийнято проводити обряди закликання дощу. Ще наші предки вірили в прикмети про погоду «Який Андрій Налива— такий і Калинник (11 серпня)». Вважалося, що якщо на Андрія з'являється на деревах жовте листя, це віщує ранню осінь.

Популярні новини зараз
Номер буде заблоковано: абоненти Lifecell можуть втратити найдорожче Гороскоп на тиждень 18-24 березня для всіх знаків Зодіаку: легкий шлях Скорпіонів, відмова Тельців та труднощі Риб Підвищення пенсій з 25 березня: у кого і на скільки в Україні збільшаться виплати Зібрав долари на "чорний день" - отримай штраф: в Україні змінилися правила зберігання валюти
Показати ще

Нагадаємо, раніше портал "Знай.uа" писав, чого категорично не можна робити на Мокія і Марка, пам'ять яких відзначається 16 липня. Здавна наші предки на Мокія і Марка знали, що цей нещасливий день, тому було прийнято не починати ніяких нових справ і проявляти у всіх починаннях підвищену обережність і уважність.

Крім того, у свята існує ще одна назва — Стожари. Таким чином, слов'яни іменували скупчення Плеяди в сузір'ї Тельця. Вважалося, що його поява на небі віщує велику удачу мисливцям.