Щорічно 23 липня відзначається народне свято Антоній Громоносець. Також у цей день православна церква вшановує преподобного Антонія Печерського.

Історія життя Антонія Печерського

Антипа (Антоній) народився 983 року у невеликому містечку Любечі. У юному віці він відправився в місце земного життя Христа, в Палестину. Після цього юнак прибув на святу гору Афон, де прийняв постриг з ім'ям Антоній. Там він прожив кілька років у печері.

Ігумену монастиря прийшло ведіння, що Антонія потрібно відправити на батьківщину, щоб поширювати християнство на Київській Русі. У 1051 році він прибув у Київ. Там преподобний не прийняв монастирі, які вже були побудовані, і знову оселился в печері. Незабаром почали ходити чутки, що недалеко від столиці оселився відлюдник, який веде суворий постнический спосіб життя, а також володіє даром передбачення і зцілення.

Коли кількість бажаючих стати подвижниками перевищила 100 чоловік, Антоній повністю відсторонився від мирського життя. Він залишив печеру, в якій вже були побудовані келії, церква і трапезна, і оселився в іншій. Так з'явилися Київські Ближні та Дальні печери Києво-Печерської лаври. З церковних переказів відомо, що святий Антоній помер у 1073 році.

Традиції та обряди на Антонія Громоносця

Наші пращури на Антоніїв день особливе значення надавали грому. Якщо день святителя був у середу або п'ятницю, і в цей день лунали грозові розкати — це обіцяло хороший улов риби. Якщо грім на Антонія був різким — чекали тихого дощу, а якщо гучним — готувалися до зливи.

Популярні новини зараз
Почекайте з покупками: виплати пенсій затримають Українці можуть залишитися без опалення та гарячої води: комунальники попередили про ризики Життя стане солодшим без цукру: в Україні супермаркети оновили ціни на сіль, майонез та кетчуп Українські пенсіонери отримають по 500 гривень "бонусу": хто у списку "літніх" щасливчиків
Показати ще

При цьому на Антонія шанували ряску — рослину, маленькі листя якої часто можна побачити на поверхні річки. Вважалося, що в місцях скупчення ряски водяться русалки. «Дощ ряску ростить, а водяні діви рвуть», — говорилося в народі.

На свято ряску було прийнято збирати з води вилами, наповнювати нею кошики і нести на обори, щоб погодувати птахів. Ще цю рослину використовували в якості добрива. Дівчата ж за подобою візерунків ряски на воді плели особливе мереживо, яке називалося — рясочники.

Нагадаємо, 22 липня православна церква вшановує двох священномучеників Панкратія Тавроменійського і Кирила Гортинського.

Як повідомляв портал Знай.uа, 27-28 липня віруючі українці відзначають 1030-річчя хрещення Київської Русі.

Також портал Знай.uа писав, що в УПЦ заявили про блокування з боку київської влади участі парафіян у хресній ході та молебні в столиці на Володимирській гірці.