Літні сонячні ванни можуть принести велику кількість позитивних змін для людського організму. Однак, якщо перестаратися і відмовитися від захисних заходів, можна отримати і шкоду.
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
ПідписатисяДля того щоб взяти від сонця тільки плюси і звести до нуля мінуси на кшталт ризику отримати сонячний опік, постаріти завчасно або заробити рак шкіри, потрібно правильно засмагати. Про це пишуть європейські ЗМІ.
Придбайте сонцезахисний крем
Це перше і ключове правило здорової засмаги. Медики, які вкрай погано ставляться до засмаги, не втомлюються повторювати: ультрафіолет приносить більше шкоди, ніж користі. Так що треба уникати тривалого перебування на сонці.
Будьте готові засмагати поступово
Навіть не намагайтеся зловити всі сонячні промені за короткі вихідні. "Шоколадкою" за такий термін ви навряд чи станете, а ось ризики для здоров'я серйозно збільшите. І ось чому. Меланін — той темний пігмент, який надає шкірі шоколадний або бронзовий відтінок, — це насправді інструмент, за допомогою якого наш організм захищається від убивчого для нього ультрафіолету.
Підготуйте шкіру до засмаги
Щоб шкірі було простіше накопичувати меланін, рівномірно і поступово темніти, варто ретельно очистити її від забруднень і відмерлих клітин. Можна використовувати магазинний або саморобний (наприклад, з трохи розмочених у воді вівсяних пластівців швидкого приготування) скраб для тіла або обмежитися масажем за допомогою рукавички для злущування.
Не виходьте під сонце в середині дня
Принцип простий: чим більше прямих сонячних променів потрапило на шкіру, тим більшу дозу ультрафіолету вона отримала. За даними Американського агентства з охорони навколишнього середовища (EPA), максимум випромінювання потрапляє на Землю між 10:00 та 16:00. Якщо вам дороге здоров'я шкіри і організму в цілому, в цей час на сонці краще не показуватися.
Вирушаючи на пляж, випийте чашку зеленого чаю
Захищати шкіру від шкідливого впливу ультрафіолету можна не тільки зовні, але і зсередини. Існують продукти, які допомагають шкірі протистояти УФ-пошкодженням.
Як повідомляв портал "Знай.uа" міжнародна група вчених попередила, що до 2045 року від ожиріння страждатиме 22% населення планети.