Депутат Київської обласної ради, обраний від партії «Солідарність», В'ячеслав Соболєв може брати участь у шпигунстві і підривної діяльності на території України на користь Російської Федерації. Про це йдеться в листі громадського активіста Антона Гриньова, яке він направив голові Служби безпеки України Василю Грицаку.

Активіст вважає, що шпигунська і підривна діяльність Соболєва, зокрема, підтверджується тим, що він занадто стрімко почав політичну кар'єру в Київській області, будучи до цього уродженцем Єнакієве, депутатом місцевих органів влади в Донецькому регіоні, а також російським громадянином. Гриньов нагадав, що інформацію про російське громадянство Соболєва підтвердили в Міністерстві внутрішніх справ Росії. За даними, опублікованими раніше, російський паспорт Соболєв отримав ще в 2012 році, коли був одружений на дочці російського олігарха Бориса Шпігеля, повідомляє "Народна правда".

Також активіст стверджує, що «Соболєв, відомий в кримінальному світі як« Славик-Обжора »(зв'язок з торговельною мережею« Обжора »на окупованому Донбасі, через яку Соболєв, за даними СБУ, фінансує терористичні організації - ред.) Входить в коло оточення екс -президента Віктора Януковича, а також Юрія Іванющенка (відомого як Юра Єнакієвський) ».

В СБУ активістів змусив звернутися факт можливого закриття спецслужбою справ про фінансування тероризму, порушених після затримання «правої руки» Соболєва Олени Муртазін в грудні 2016 року.

Популярні новини зараз

Віктор Павлік в обнімку зі спокусливою білявкою подражнив дружину після пологів: "Красунчики"

Колишню дружину Дзідзьо Slavia завалив квітами таємний шанувальник: "Хлопчик подарував"

Україна програла вирішальний матч проти Австрії на Євро-2020: третє місце і шанс на вихід в 1/8

Андре Тан підказав, як правильно вибрати купальник: "Збільшити груди і приховати живіт"

Показати ще

Гриньов вимагає відкрити проти Соболєва кримінальні провадження за відповідними статтями, а також пред'явити йому звинувачення у фінансуванні тероризму в рамках існуючого виробництва №2206130000000061.

«В'ячеслав Соболєв – яскравий приклад безкарності і вседозволеності! У той час, коли матері зі сльозами на очах відпускають своїх дітей на передову, Соболєв продовжує вести бізнес в ДНР. Що найголовніше, в ході досудового розслідування його головний бухгалтер зізналася, що дійсно низку юридичних осіб, які належать депутату, продовжують свою діяльність на території ДНР. Мало того, в її телефоні є сотні листувань з Соболєвим, в яких вони погоджували фінансові питання. Але якщо ви думаєте, що СБУ зацікавили ці факти – НІ!! При винесенні оскаржуваної постанови, слідчим були враховані лише свідчення Соболєва Ст. А., в яких він звичайно все заперечує», - зазначають активісти ініціативи «Притягнути до відповідальності депутата В'ячеслава Соболєва». Вони опублікували лист Гриньова в СБУ.

Також повідомляється, що вже подано звернення до СБУ про заміну слідчого і вимогу якомога швидше залучити до відповідальності Соболєва Ст. А. за фінансування тероризму, за держзраду і шпигунство, а також вирішити питання з позбавленням його українського громадянства.

Аналогічні листи подані в Національне антикорупційне бюро, Генеральну прокуратуру України. Крім того, вимога позбавити Соболєва громадянства передані Президенту України.

Нагадаємо, за даними СБУ, з 2014 по травень 2016 року торгова мережа «Обжора» (ТЗОВ «Леотекс Груп», зареєстроване за «законодавством» «ДНР») під керівництвом Євгенії Бурун і з допомогою Олени Муртазиной (двох ключових помічників В'ячеслава Соболєва) заплатила в «Республіканський банк ДНР» 7 млн російських рублів і 266 тис. грн. «податків», тим самим, на думку слідства, здійснивши фінансування терористичної організації.

Підтвердження цих фактів СБУ виявила та під час обшуків в офісах Соболєва і Муртазиной, і під час виїмки службового листування по електронній пошті, згідно з якою Соболєв нібито повністю контролював всі операційні процеси в «Обжора» та інших бізнесах, чи не до штрафів офіціантам в підшефному ресторані. Також мова йде про те, що він давав особисті розпорядження про оплату «податків» в «фінансові органи» терористичної організації «ДНР».