Сильне почервоніння обличчя при фізичному навантаженні, зокрема після бігу, може бути особливістю вашого організму, бути наслідком перетренування. Але в окремих випадках це симптом, що з вашим організмом щось не в порядку. Повідомляє Clutch.

Почервоніння обличчя це природний процес: фізичне навантаження призводить до посилення частоти скорочень серця, що веде до більшого припливу крові до кінцівок і голови. Це особливо добре помітно у людей з тонкою шкірою і близькорозташованими до неї капілярами. Якщо тобі це доставляє сильний дискомфорт, можна сходити на консультацію до дерматолога і обов'язково протестувати серце.

Як у цьому розібратися, читайте в матеріалі.

Звичайна фізіологія

Популярні новини зараз
Кожному пенсіонеру підвищать індивідуально: у кого зміняться виплати Перевіряйте банківську картку: українцям додатково виплатять по 4000 гривень Спіймали на вулиці та примусово відвезли в ТЦК: українцям розповіли, як себе поводити Як в інших країнах звикли підтирати попу і чому на нас дивляться, як на дурнів: вся справа в культурі
Показати ще

Біг або будь-яке інше фізичне навантаження призводить до посилення частоти серцевих скорочень, через що збільшується приплив крові. Прояви емоцій — злість, зніяковілість, сором, збудження так само викликає збільшення серцевого ритму та почервоніння обличчя.

Це відбувається тому, що під шкірним покривом прихована найдрібніша капілярна сітка і чим ближче судини розташовані до поверхні шкіри, тим яскравіше проявляється червоний відтінок.

Зазначимо, що близькість розташування судин і капілярів до поверхні обличчя — це індивідуальна особливість людини.

Захворювання

Серцеві хвороби. Перед тим, як почати тренуватися важливо дізнатися про здоров'я свого серця. Це потрібно не тільки для розуміння того, чому в тебе червоніє обличчя, але і для того щоб краще знати свій організм в цілому.

Алкоголь і куріння. Ці шкідливі звички часто призводять до почервоніння шкіри — лише маленької частини можливих наслідків від зловживання цигарками та спиртним.

Підвищення артеріального і венозного тиску. Причиною може бути проблема з сольовим і водним балансом в організмі. З цим, як і з попередніми проблемами потрібно йти до лікаря.

Розацеа. Хронічне неінфекційне захворювання шкіри обличчя, яке у жінок зустрічається частіше, ніж у чоловіків. Полягає у пошкодженні капілярів, що веде до сильного почервоніння шкіри при будь-якому розширення судин.

Чутлива шкіра обличчя легко дратується, а при потовиділенні захворювання сильно загострюється. Допомагають зволожуючі креми для чутливої шкіри, спреї з охолоджуючим ефектом.

Неправильні тренування

Відсутність розминок і відпочинку після тренування теж впливають на почервоніння обличчя. Розігрів і поступове охолодження — важливі частини тренувального процесу. Надмірне навантаження також може впливати на колір обличчя. Іноді початківці переоцінюють свої сили і перевантажують організм. Той не справляється і сигналізує про це почервонінням обличчя.

Портал "Знай.uа" повідомляв, від яких видів спорту не худнуть.