День Казанської ікони Божої Матері православні відзначають 21 липня.
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
ПідписатисяСвяткування явища ікони Божої Матері має своїм початком чудесну появу ікони у граді Казані в 1579 році.
Відомо, що для східних слов'ян свято Казанської ікони Божої Матері носило назву "Казанська річна". Ще його називали Прокоп'єв день, оскільки це також день пам'яті християнського великомученика Прокопія Кесарійського. Це свято грав особливу роль для женців — існували так звані "призказки", які слід було вимовляти в цей день, щоб жнива була багатою. В цей день вперше жали жито і починали збирати в вали сіно, а в Сербії також починали збір меду. В деяких селах на свято приїжджали гості, а молодь влаштовувала гуляння кілька днів.
Згідно з деякими джерелами, з цим святом у слов'ян був пов'язаний ряд прикмет. Зокрема, туманний ранок віщувало теплу погоду, дощовий день говорив про ранній сніг, а сонячна погода — про те, що небо буде чистим і найближчої зими.
Вважається, що в День Казанської ікони Божої Матері не слід сваритися з іншими людьми, а також вдаватися до поганого настрою.
Ікони присвячений ще одне свято у народному календарі східних слов'ян — Казанська осіння, яка припадає на 4 листопада за григоріанським календарем.
Примітно, що свято ікони Божої матері не відноситься до дванадесяті церковних свят, так що, працювати не забороняється.
Однак віруючі, які шанують цей святий образ, знають, що в цей день все ж краще піти до церкви, помолитися, а не затівати рядкові і важливі справи або прати і прибирати.
Вважається навіть, що важка робота в цей день не дає вагомих результатів.
Знай.uа нагадує, що 28 липня в Україні відзначають День Хрещення Київської Русі 2018. Це торжество створили на честь Святого рівноапостольного великого князя Володимира Красне Сонечко.
Нагадаємо і про важливих традиції в цей день.