31 липня православні віруючі відзначають велике свято - День пам'яті преподобного Іоанна Багатостраждального, Печерського. Про історію і головні традиції свята - читайте в нашому матеріалі.

День пам'яті преподобного Іоанна Багатостраждального: історія

Згідно з давньою історією, Іоанн з самої юності багато страждав, замучений своєю пожадливістю плоті, і ніщо не могло позбавити від неї - ні голод, ні спрага, ні важкі вериги.

Тоді преподобний пішов до печери, де спочивали мощі преподобного Антонія, і щиро молився святому авві. Через добу багатостраждальний Іоанн почув голос: «Іоанн! Тобі треба зачинитися тут, щоб, по крайней мере, незрячим і мовчанням послабити лайка, і Господь допоможе тобі молитвами Своїх преподобних».

З того часу святий оселився в печері, і тільки через 30 років переміг плотську пристрасть. Напруженою й жорстокою була боротьба, тернистим шляхом йшов преподобний до перемоги. Іноді хотілося йому покинути затвор, але потім він зважився на ще більший подвиг. Святий воїн Христов викопав яму і з настанням Великого посту вліз в неї і засипав себе землею до плечей. Весь пост він провів в такому положенні, але жар пристрасті як і раніше не залишав його многотрудною плоть.

Ворог порятунку навів на подвижника страх, бажаючи вигнати його з печери: страшний змій, дихаючи полум'ям, обсипаючи іскрами, намагався поглинути святого. Кілька днів тривали дії лукавого. В ніч Воскресіння Христового змій захопив голову преподобного у свою пащу. Тоді преподобний звернувся з молитвою до Бога.

Популярні новини зараз
Росія хоче добити українців у липні: астролог попередив про важку небезпеку Пільгу дадуть навіть родичам: хто в Україні отримав право на 50% знижки по комуналці Повістки та перевірки на вулицях: ТЦК готуються до посиленої мобілізації Платити за електроенергію потрібно по-новому: постачальник послуг попередив споживачів
Показати ще

Помер преподобний Іоанн Багатостраждальний приблизно в 1160 році, стежив благодать проти блудної пристрасті. Святі мощі його спочивають в Антонієвих печерах.

День пам'яті преподобного Іоанна Багатостраждального: головні традиції

Як і на більшість православних свят, в День пам'яті преподобного Іоанна Багатостраждального, Печерського слід йти до церкви на урочисту літургію.

Традиційно, вважається, що в день пам'яті цього християнського діяча слід відмовитися від плотських утіх. Таким чином віруючі підтримують святого в його нелегкому шляху. Натомість можна попросити виконання заповітного бажання, яке обов'язково виконає Іоанн.