29 липня віруючі по всьому світу відзначають День пам'яті святих отців шести Вселенських Соборів. Церква скликала Собор, коли потрібно вирішити будь-яке спірне питання або проблему, виробити певний загальний підхід або бачення.

День пам'яті святих отців шести Вселенських Соборів: значення свята

Раніше на Вселенських соборах були присутні єпископи та представники усіх церков. Постанови, прийняті на Соборі записувалися в Книгу Канонів (Правил) і згодом приймалися церквою як вчення. Попередником Вселенських соборів став Апостольський собор, який був скликаний у 51 році апостолами і позначений в Біблії (Дії 15:1-29).

Сім Святих Вселенських Соборів:

— Нікейський I — 325 рік, проти єресі Арія

— Константинопольський I — 381 рік, проти єресі Македонія

— Ефесский — 431 рік, проти єресі Несторія

Популярні новини зараз
Мобілізацію в Україні посилять: ТЦК змусять працювати ефективніше Українцям дозволили не сплачувати за комунальні послуги: коли рахунки можна "заморозити" Індексація пенсій у 2025 році буде не для всіх: хто опиниться за бортом підвищень Надіються всі, але мало хто відчує: чого чекати від індексації пенсій у 2025 році
Показати ще

— Халкідонський — 451 рік, проти єресі монофізитів

— Константинопольський ІІ 553 рік, «Про трьох главах»

— Константинопольський ІІІ 680-681 роки, проти єресі монофелітів

— Нікейський ІІ 787 рік, проти єресі іконоборців.

А літургійне святкування святим отцям шести Соборів пояснюється тим, що сьомий Вселенський Собор був покликаний таким на Помісному Константинопольському Соборі в 879-880 роках, тоді як кожен з шести був затверджений Вселенським на наступному за ним.

Сенс особливого шанування святих отців Вселенських Соборів полягає в тому, що тільки Собори володіли даром виносити непогрішимі і «для всіх корисні» визначення в області християнської віри і церковного благочестя в кризові моменти церковної історії.

Короткий підсумок догматичного богослов'я святих отців шести Вселенських Соборів відображений у першому соборному правилі Трульського Собору (691 рік), який став продовженням VI Вселенського (III Константинопольського).

Крім догматичної діяльності, святі отці Вселенських Соборів виробляли правила, службовці до впорядкування церковної дисципліни. Церква ніколи не відступає від колишніх догматичних визначень, вироблених церковних канонів і не замінює їх новими.

Нагадаємо, що 30 липня православні віруючі відзначають День пам'яті Святої великомучениці Марини.

Як повідомляв портал Знай.uа, 28 липня відзначають День хрещення Київської Русі - України.

Також портал Знай.uа писав, що 27 липня православні віруючі відзначають День пам'яті преподобного Стефана Махрищського.