8 липня православна церква вшановує благовірного князя Петра і княгиню Февронію, Муромських чудотворців і святих, які вважаються покровителями сім'ї та шлюбу. Так, шлюб цих святих багато століть є зразком християнського шлюбу.

Історія життя святих Петра і Февронії

Як свідчить легенда, муромський князь Петро захворів проказою, від якої на той час не було лікування. В один день Петро побачив сон, що йому зможе допомогти селянка на ім'я Февронія. Натомість за лікування дівчина попросила, щоб князь одружився на ній. Він дав обіцянку зробити це, однак після одужання не стримав слово. Тоді хвороба поновилася, і тільки після того як Февронія знов вилікувала Петра, він взяв її в дружини.

У результаті молоді подружжя разом правили князівством і жили довго і щасливо, а під старість років прийняли чернечий постриг. Також відомо, що вони померли в один день. Петро і Февронія заповідали поховати їх у одній домовині, але їх прохання не виконали, визнавши її непристойною для людей чернечого звання. Але, незважаючи на те, що тіла чоловіка та дружини поклали в різних обителях, наступного дня вони опинилися разом. Зазначимо, що православна церква канонізувала Петра і Февронію в 1541 році. З тих пір в народі молилися святим про благополуччя в родині.

Поховані були святі подружжя в соборній церкві міста Мурома на честь Різдва Пресвятої Богородиці, зведеної над їхніми мощами по обіту Іваном Грозним у 1553 році. Нині відкрито спочивають у храмі Святої Трійці Свято-Троїцького монастиря в Муромі.

Традиції на День Петра і Февронії

Зазвичай у цей день християни проводять богослужіння в церквах. У свою чергу подружжя моляться святим Петру і Февронії про сімейне благополуччя, що вступають у шлюб просять благословення. Також віруючі здійснюють паломництво у Свято-Троїцький жіночий монастир у Муромі, де зберігаються мощі святих Петра і Февронії.

Популярні новини зараз
Українцям приготували подорожчання ще двох тарифів: за що доведеться платити більше Українці поспішають зняти готівку через ліміти: скільки вдасться отримати протягом доби Українців, які відкладали долари чи євро змусять сплатити штраф: 20% від суми Пенсіонерам додадуть 600 гривень: як оформити надбавку
Показати ще

Відзначається, що багато закохані пари укладають шлюби або влаштовують заручин саме сьогодні. Наші предки вірили, що такі сім'ї завжди будуть жити щасливо. Закохані і незаміжні дівчата знають, що 8 липня на землі панують магічні сили. Так, на Петра і Февронію прийнято ворожити на суджених і робити любовні привороти.

Раніше інформаційний портал "Знай.uа" писав, які існують традиції і обряди на Івана Купала.