27 липня православні віруючі відзначають велике торжество - День пам'яті преподобного Стефана Махрищського. Християнин народився в Києві, а пізніше через гоніння змушений був переселиться на околицю Москви, до річки Махріщі. Про головні заборони свята - читайте в нашому матеріалі.

День Стефана Махрищського: історія свята

Стефан Махрищський народився в Києві. Своє дитинство і юнацтво він провів тут. А пізніше постригся в Печерській обителі. Але Стефан змушений був покинути рідне місце через гоніння з боку папістів. Махрищський відправився в Москву, де оселився біля річки Махріщі.

Однак і там Стефан піддався гонінням. Сталося так, що один з жителів міста віддав свій будинок на потреби обителі, яку створив Стефан. Князь Іван II підтримав таке рішення городянина. Інші люди, що жили поблизу, злякалися, що їх будинки можуть забрати для Стефана. Тоді вони вирішили пригрозити священику фізичною розправою, якщо він не піде з махру. Стефан пішов на північ і в 1370 році в 60 верстах від Вологди заснували пустельну обитель з храмом Святої Трійці.

День Стефана Махрищського: що потрібно робити

Вважається, що в цей день потрібно йти в храм на божественну літургію. Обов'язково слід поставити свічку біля ікони Стефана Махрищського, а якщо такої немає, то - у зображення Христа.

Популярні новини зараз
Зміни в правилах обміну валюти: заначка може перетворитися на розчарування Гороскоп на п'ятницю 22 листопада для всіх знаків Зодіаку: день для змін та простих радостей "Бусифікацію" обіцяють викорінити: ТЦК застосують новий підхід до мобілізації Є умова, вводять ліміт на 30 днів: що буде з тарифом на світло з 1 грудня
Показати ще

Люди вірять, що якщо попросити у Стефана заступництва і допомоги, то він обов'язково виконає прохання. Особливо це стосується, якщо людині загрожує якась небезпека або загроза здоров'ю.

Також вважається, що саме 27 липня можливе вилікувати хвороби, пов'язані зі спиною. Для цього потрібно обв'язати навколо пояса трохи соломи і лягти з нею спати.

На Стефана слід приділити час своїй родині і близьким друзям. 27 липня природа володіє особливою цілющою силою, тому цей день краще привести за містом, в лісі або в парку.

День Стефана Махрищського: що категорично не можна робити

Як і на більшість православних свят, в День Стефана Махрищського забороняється займатися важкою працею, наприклад, робити ремонт, рубати дрова, прибирати і так далі.

Крім того, важливо стежити і за своїми внутрішніми помислами. Категорично забороняється лаятися і лихословити. Інакше вся негативна енергія повернеться потрійний силою.

З давніх-давен люди вірять, що на Стефана Махрищського краще утриматися від прогулянок по полю. Це пов'язано з тим, що в народі завжди боялися гроз і блискавок: від блискавки виникали пожежі і часто гинули люди.