Народне свято Федот Вівсяник відзначається православною церквою в четвер, 31 травня 2018 року (дата за старим стилем – 18 травня). У православному календарі цей день присвячується пам'яті мученика Феодота Анкірського і семи дівам-мученицям.

Історія свята

Федот і діви, які обрали для себе Ісуса небесним нареченим, жили в III столітті в місті Анкірі Галатійській. Федот був власником невеликої корчми і готелі. У часи гонінь на християн при імператорі Діоклетіані правителем Анкіри поставили Феотекна, який наказав усіх християн піддавати мукам і покаранню.

У той же час заарештували сім жінок похилого віку, однією з яких, Текусі, Федот доводився племінником. На суді вони відкрито сповідували віру в Ісуса Христа. Феотекн глумився над їх невинністю і віддав жінок в блудний будинок. Вони стали волати до Бога, а Текуса кинулася в ноги юнакам і оголила сиве волосся. Молоді люди схаменулися і втекли в сльозах. А жінкам прив'язали на шиї камені і втопили в озері.

У ту ж ніч Феодоту уві сні прийшла Текуса і попросила поховати їх тіла, як того вимагають звичаї. Племінник і кілька християн виконали прохання святої мучениці. Через кілька днів правителю донесли про те, що зробив Федот. Два дні його піддавали всіляким тортурам, але молитви допомагали мученику залишатися непохитним. На третій день йому відтяли голову і хотіли спалити тіло. Бог не допустив цього, і християни змогли поховати тіло мученика у землі.

Популярні новини зараз
Київстар оголосив про підвищення цін на тарифи: мінімум 150 гривень з кожного Росія знову готує масований ракетний удар: 20 нових бомбардувальників уже на бойових місцях Тіна Кароль задерла ноги не гірше за Різатдінову і показала хутро: "Теплого кольору і натуральний теплий" путін поставив усе на головну битву в Україні, і це не Донбас із Кримом: кожен українець буде зобов'язаний боротися
Показати ще

Традиції та обряди на Федота Вівсяника

На Федота Вівсяника люди спостерігають за дубом і визначають, яким буде хлібород.

Молоді приходять до дуба і тричі, тримаючись за руки, обходять його колом. Вважається, що після такого обряду їх союз буде таким же вічним і незламним, як це дерево.

У цей день люди лікують біль у спині за допомогою спеціального замовляння. Вони вимовляють його над зрізаною гілочкою осики. У народі вірять: той, хто зробить все правильно, ніколи не згадає про болі в спині і попереку.

Нагадаємо, раніше інформаційний портал "Знай.uа" повідомляв про те, що 30 травня православні християни вшановують пам'ять святої Євдокії.