На другий тиждень після Великодня у вівторок відзначається Радониця – день поминання покійних. У 2018 році цей день припадає на 17 квітня. Примітно, що в Україні це свято має ще одну назву – Проводи чи Гробки. Відзначаються вони в неділю, понеділок, вівторок або середу Фоміного тижня.

Традиційно на Радоницю люди йдуть на цвинтар, щоб здійснити трапезу. У цей день прийнято поминати померлих. Цей день ще називають Пасхою для покійних.

Чого категорично не можна робити у цей день

Всупереч думці більшості, "застілля" на території кладовища на Радоницу не вітаються. Особливо з алкоголем. Загалом, церква рекомендує, прийшовши на кладовище, запалити свічку і прочитати молитву. Після, потрібно якийсь час слід побути наодинці з думками про покійного, згадати його найкращі риси характеру, вчинки і слова.

Не можна також залишати на могилці будь-які продукти: церква вважає це проявом язичництва, хоча на практиці ці заборони часто ігноруються.

Популярні новини зараз
Мобільний зв'язок стає розкішшю: Київстар приголомшив абонентів оновленими тарифами Змусять відповідати за кожну гривню: українців жорстко штрафують за гроші на картках Більше жодних пільг: пенсіонерів змусять платити податок на землю "Раз на рік звітуватиму": Віра Брежнєва зізналася, як часто 40-річним хочеться сексу
Показати ще

Не можна хреститися на пам'ятники, монументи або фото – хрестяться тільки на розп'яття або ікону.

Не рекомендується захоплюватися обжерливістю серед могил.

У цей день краще залишити всі конфлікти, сварки, образи і інші негативні емоції.

Не можна подавати записку про самогубців: люди, жінки життя самогубством, в церкві не відспівуються, і за ним не правляться панахиди. Їх імена не можна писати в записках, поданих на літургію про покійних і на заупокійну панахиду.

На Радоницю на кладовищі запалюють свічку і моляться. Якщо робити все за всіма церковними правилами, то для здійснення чину літії (прохання, благання, молитва) при поминанні покійних треба запросити священика.

На Радоницю на кладовищі прийнято згадати покійного.

При цьому заборонено приносити на кладовище горілку і лити її в могильний пагорб – цим ви ображаєте пам'ять покійного. Вважається, що звичай залишати на могилі чарку горілки та шматок хліба "для покійного" – це пережиток язичництва і не повинен дотримуватися в православних сім'ях.

Також рекомендується не залишати на могилі їжу, а віддати її жебракам або голодним.

Нагадаємо, раніше інформаційний портал "Знай.uа" повідомляв про те, що за прогнозами Гідрометцентру, в найближчі дні разом із дощами в Україну прийде зниження температури. Протягом найближчих п'яти днів температура повітря в усіх регіонах країни знизиться. Новий циклон з Європи принесе дощі, "прихопивши" з собою холодний фронт і вітри з півночі.