Хрещення Господнє щорічно відзначається 19 січня. Це дуже старовинне свято, традиції якого тягнуться ще з давніх часів. До нашого часу вони, звичайно, досить сильно змінилися. Тому ми вирішили розповісти вам, які були традиції Хрещення раніше і які вони зараз.

Хрещення Господнє 2018: Голодна кутя

Ще з давніх часів напередодні Хрещення Господнього люди відзначали святвечір. І в цей день був строгий піст, який було суворо заборонено порушувати. А вже ввечері після того, як на небі з'явиться перша зірка, вся родина сідала за стіл. Раніше трапезу не потрібно було починати саме зі святої води, а люди, як і на Різдво їли кутю.

Хрещення 2018: купання в ополонці

Звичайно, всі ми знаємо, що на Водохреща прийнято купатися в ополонці. Якщо зараз це скоріше веселе заняття для людей, яким це подобається, то раніше купалися в ополонці тільки дуже віруючі люди.
І все проходило за певним обрядом: спочатку батюшка повинен був освятити воду, запалити вогонь, прочитати молитву і тільки після цього усі бажаючі тричі занурювалися в ополонку, так само промовляючи молитву.

Популярні новини зараз
Комунальники масово подають до суду на неплатників: яка заборгованість вважається критичною Твоєї бабусі потрібно лише 90 грн: найпростіші тарифи від Київстар, lifecell та Vodafone Зобов'язали передати списки: ТЦК посилює "полювання" на ухилянтів Штрафи від 3,5 тисяч гривень: "Газмережі" попередили власників газових плит та колонок
Показати ще

Сенс обряду в тому, що віруючі готові піти за Христом, приймаючи хрещення і християнську віру. Він винятково добровільний, оскільки немає жодного примусу занурюватися в крижану воду.

Водохреща 2018: стародавні повір'я

Раніше ополонку робили за кілька днів до самого свята. Тоді хлопці йшли на водойму, вирізали хрест із льоду, ставили його поруч з ополонкою і обливали червоним буряковим соком і прикрашали ялиновими гілочками.

А дівчата, незважаючи на заборони церкви, бігли з ємностями і набирали воду з цієї ж ополонці. Вони несли її додому, вмивалися і ворожили на ній. Вважалося, що це допоможе швидше вийти заміж за кохану людину.
А ще колись вірили, що після освячення води вся нечиста сила вистрибує з неї і мерзне на берегах, поки жінки не забруднять воду пранням.

Дивіться: Хрещення Господнє: історія християнського свята та основні традиції

Тепер ви знаєте, які були старовинні традиції Хрещення, і якими вони стали зараз.