Католицьке різдво щорічно відзначається 25 грудня, на кілька тижнів раніше православного. Незважаючи на те, що католиків в Україні небагато, це свято цікавить багатьох. Тим більше, що нещодавно Католицьке різдво стало офіційним святом і вихідним в Україні. Тому ми вирішили розповісти вам історію і традиції Католицького різдва.

Католицьке різдво 2017: історія свята

Історія свята досить складна, адже питання про реальну дату народження Ісуса, м'яко кажучи, складне. Деякі приписують дату Католицького різдва до язичницького свята "Народження Сонця Непереможного", яке було саме 25 грудня. Інша гіпотеза говорить, що така дата Католицького різдва була обрана через одночасное святкування Боговтілення (зачаття Христа) та Великодня. Це було 25 березня, і якщо відрахувати 9 місяців, то ми і отримаємо 25 грудня.

Цікаво, що Католицьке різдво починають відзначати за 5 днів до самого свята, а після - ще 6 днів. А напередодні свята діє дуже строгий піст.

Католицьке різдво 2017: традиції свята

Популярні новини зараз

Оля Полякова похизувалася своїм будинком на березі озера: "Десь у Франції"

Українцям дадуть знижку 50% на міський транспорт: як скористатися

Короткі шортики на жінці-арбітрі змусили іранський канал переривати трансляцію понад 100 разів

Акторка "Дизель шоу" Булітко кардинально змінила образ - тепер без рудого волосся

Показати ще

Ну звичайно, головною традицією на Католицьке різдво завжди був сімейний вечерю. Ще за кілька днів до самого свята всі будинки прикрашають іграшками і обов'язково фігурками немовляти Ісуса, Діви Марії та Йосипа, а також соломою, яка у католиків є одним з головних символів Різдва. Саме ці атрибути і вважаються головними символами Католицького різдва.

Так само, невід'ємною частиною Католицького різдва є святкові шкарпетки над камінами. Вважається, що Санта Клаус кладе подарунки саме туди.

Католицьке різдво 2017: колядування

Цей процес дуже схожий на наш, ось тільки католики співають колядки в саме Різдво за святковим столом. А вже на наступний день діти ходять по домівках і співають Різдвяні пісні. До речі, церква цього не вітає, католики вважають, що колядки – це частина язичницької культури, яку треба вже забути. От тільки людям подобається, і на це майже ніхто не звертає уваги.

Дивіться: Католицьке різдво стало вихідним днем

Тепер ви знаєте, історію і традиції Католицького різдва і можливо теж будете святкувати.