У понеділок, 23 липня, православна церква влаштовує святкування на честь Коневської ікони Божої Матері.
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
ПідписатисяКоневсбку ікону Божої Матері в 1393 році приніс у Святий Афон преподобний Арсеній, Коневський чудотворець. Як свідчать церковні перекази, святитель провів три роки на Афоні, гідно дотримуючись суворого посту і молитви.
Після цих років Арсеній повернувся в рідний Новгород, щоб проповідувати там християнську віру. Ігумен одного з афонських монастирів преподобний Іоанн Зидон, напучуючи свого найкращого учня, благословив преподобного Арсенія в дорогу чудотворною іконою Божої Матері і сказав, що саме він буде ігуменом новоявленої обителі.
В чому допомагає Коневська ікона Божої МатеріВарто зазначити, що з початку своїх чернечих подвигів на Коневському острові преподобний Арсеній постійно відчував благодатну допомогу, яка потужно виходила від святої ікони.
За переказами, язичники цього острова забобонно поклонялися величезному кам'яному ідолу — «кінь-каменю». Преподобний Арсеній із чудотворним образом Богоматері здійснив хресний хід навколо цього каменя і, створивши старанну молитву, вигнав ціле скопище бісів, які у вигляді воронів відлетіли на Виборзький берег. З тих часів згаданий ідол став символом перемоги християнства над язичництвом у цих місцях, а ікона отримала назву Коневської.
Відомо, що Коневська ікона перебувала у Введенському храмі обителі до 1940 року, але через події Другої Світової Війни монастир евакуювався, браття Коневського монастиря оселилося на фермі Хіекка в містечку Кейтеле. Сюди ж привезли й ікону Божої Матері.
Тоді на поклоніння іконі приходили сотні православних фінів. У 1956 році кілька живих ченців Коневського монастиря переїхали в Хеїнавесі, в монастир Новий Валаам. У 1963 році Коневскім монастир був розпущений, Коневську святиню відправили в Гельсінкі, а в 1969 році — в Москву на реставрацію. Через рік ікона повернулася в Новий Валаам, де перебуває й донині.
Нагадаємо, що 22 липня, православна церква вшановує Кіпрську і Колочську ікони Пресвятої Богородиці.
Як повідомляв портал Знай.uа, 21 липня відзначається День Казанської ікони Божої Матері. Свято присвячений іконі, яка є однією з найбільш відомих e православ'ї. Вважається, що саме в цей день в 1579 році ця ікона з'явилася в Казані.
Також портал Знай.uа писав, що патріарх Московський і всієї Русі Кирило заявив, що російський народ несе "колективну провину" за вбивство більшовиками царської сім'ї.