Безвіз з Європою і прихід до України лоукостерів, як очікується, збільшить потік туристів. Як зазначає генеральний директор туристичної компанії "Пілот" Олена Корчинська, вже зараз збільшилася кількість бронювань авіаквитків.

Щоб бути готовими до подорожей, потрібно знати прості правила, що діють в аеропортах. Знай.uа вже розповідав про те, які вимоги пред'являють авіакомпанії до ручної поклажі. Сьогодні ж поговоримо про нестантартний багаж і правила перевезення тварин.

Багато хто не готовий розлучатися зі своїми домашніми улюбленцями навіть на час подорожі, а тому беруть їх з собою. Попередити авіакомпанію про те, що ви будете перевозити тварин, потрібно не менш, ніж за 24 години до вильоту. Вам знадобиться, як мінімум, дозвіл на вивезення, довідка від ветеринара і свідоцтво про вакцинацію.

Тварини вважаються наднормативним багажем, тому за їх провезення потрібно заплатити. Великі породи поїдуть в багажному відсіку. Котам і дрібним собакам, чия вага разом з контейнером не перевищує 8-ми кг, дозволяється летіти в салоні разом з господарем.

Під категорію нестандартного багажу потрапляє і спортивне спорядження. Кожен комплект вважається одним місцем багажу і його вага не повинна перевищувати 23 кг, або доведеться доплачувати. Спортивний інвентар обов'язково повинен перевозитися в спеціальних чохлах.

Популярні новини зараз

Львів'ян можуть зачинити вдома до березня: "Ситуація погіршується"

Курс валют на 18 жовтня змусить українців п’ялити очі на лоба

Дорофєєва перед ″Останнім танцем″ нарешті зізналась про стосунки з Позитивом: ″Була закоханість″

Власниця елітної школи розкрила правду про дітей Зеленського: "Постійний тиск"

Показати ще

Музичні інструменти провозяться безкоштовно, як звичайний зареєстрований багаж. Але якщо вага інструменту з футляром перевищує 32 кг або він занадто габаритний, то повинен перевозитися в якості вантажу. Виключення робиться тільки в тому випадку, якщо ви летите з контрабасом - він за визначенням вважається зареєстрованим багажем.

І ще одна порада. Якщо ваш багаж постраждав або пропав, треба негайно, не виходячи з контрольної зони аеропорту, звернутися до служби Lost&Found. А пізніше звернутися з претензією до авіаперевізника.

Літайте з розумом і з задоволенням!