Ранкові прокидання – це надзвичайні труднощі для багатьох людей. З десяти осіб кожен восьмий щоденно ранком натискає на будильнику кнопку "Розбудити пізніше", передає Independent.

Для таких людей рятувальним кругом може стати наслідування японської концепції ikigai. Назву ikigai можна перекласти як "причина, через яку ви прокидаєтеся вранці".

Саме практикування цієї концепції дозволяє японцям жити довго і повноцінно.

Основні аспекти практики перераховує нейробіолог і автор книги Awakening Your Ikigai Кен Могі.

1. Зарядка, яка вам дійсно до вподоби

Популярні новини зараз
Багатогодинні черги до ТЦК відміняються: у "Резерв+" запрацювала довгоочікувана функція Штрафи за дрова: українцям підказали, як уникнути покарання за деревину на своєму подвір'ї Мобілізацію урівняли для всіх: українцям оголосили вердикт щодо економічного бронювання Хто не виконає вимоги ПФУ – залишиться без пенсії: кому призупинять виплати
Показати ще

Не обов'язково на шосту ранку бігти у спортзал та навантажувати себе інтенсивними фізичними вправами. Краще спробуйте з'ясувати, яка форма фізичної активності дійсно вам подобається, і це вже допоможе встати з ліжка.

Це може бути прогулянка, домашня йога або, наприклад, танці під ранкове радіо. Не важливо витратите ви на це п'ять хвилин або позаймаєтесь повноцінно, головне робіть те, що підніме ваш настрій.

2. Ранкове паливо

Кажуть, що сніданок є найважливішою їжею дня, але ви також повинні спробувати зробити його ще й одним із найприємніших.

Насолода від ароматного сніданку може дати вашому настрою неймовірний підйом.

Це не означає, що ви повинні щодня готувати ідеальний сніданок, гідний світлини в Instagram, просто їжте ранками те, чого вам справді хочеться – комфорт у ліжку швидко набридає, коли ваш шлунок бурчить.

3. Соціальний старт

Порада частіше зустрічатися з друзями на ранкову каву може прозвучати дивно для тих, хто й так важко прокидається. Однак вона може вам дуже допомогти.

Згідно з опитуванням, яке провели серед американців ще у 2008 році, дійсно щасливі люди витрачають приблизно шість-сім годин на спілкування на день.

Проте, після восьми, а то й дев'яти годин на роботі, сил на активне соціальне життя лишається вкрай мало.

Спілкування – один зі "стовпів" на яких тримається ikigai. Знайдіть час, щоб поспілкуватися з тим, кому ви справді раді та ким опікуєтеся, це може зробити вас справді щасливими.

Раніше портал "Знай.ua" публікував інструкцію для тих, хто ніяк не може відійти від сну вранці. Про багатьох очевидних речах ви просто забуваєте.