У цей день відзначається свято Марина з Лазарем. За церковним календарем це дата вшанування пам'яті святої Марини (Маргарити) Антіохійської та преподобного Лазаря Галісійського.

Марина з Лазарем: історія життя святих

Свята Марина народилася в місті Антіохії. У 12-річному віці дівчинка прийняла християнство. Після того, як батько-язичник дізнався про вчинок доньки, він відрікся від неї і вигнав з дому.

Так, протягом трьох років вона жила в печері з іншими гнаними християнами. Одного разу її побачив правитель області і запропонував стати своєю дружиною. Марина зізналася, що християнка і ніколи не відречеться від Бога. Тоді дівчину піддали численним тортурам.

На другий день мук над християнкою розлилося прекрасне світло з неба, в якому кружляв голуб із золотим вінком у дзьобі. Багато очевидців чуда повірили в Єдиного Бога. Коли він це побачив – наказав стратити святу мученицю. Марина Антіохійська загинула за віру в кінці III століття.

Преподобний Лазар народився в місті Магнезії. Протягом 10 років він був ченцем у монастирі святого Сави. Після цього Єрусалимський патріарх висвятив його в пресвітера. Лазар повернувся на рідні землі і став жити на Галісійській горі. Тут він побудував храм в ім'я Господа Христа і став столпником. Незабаром на цьому місці побудували монастир. Святий Лазар помер у 1053 році на 72-му році життя.

Популярні новини зараз
Реінкарнація "Славути": оновлений ЗАЗ може втерти носа навіть преміальним іномаркам Абоненти збунтувалися проти "Київстар": не хочуть доплачувати за гігабайти, якими не користуються За безкоштовні поїздки в автобусах тепер доведеться платити Погода несе божевільну спеку: прогноз на найближчі дні
Показати ще
Марина з Лазарем: традиції свята

Наші предки день Марини з Лазарем називали часом блискавиць, блискавок без сильного грому й дощу, які віщували серйозні масштабні пожежі і псували зір людей. Дивитися на них було категорично заборонено. При цьому слов'яни говорили: «Суха блискавка калить хліб у цвіті, наводить жито на траву».

Блакитні спалахи блискавиць — «зорі з лазорями» — насправді це відблиски далеких гроз, однак наші предки про їх появу складали таку легенду: колись жила-була морська царівна на ім'я Марина. В один непогожий день дівчина втекла з покоїв свого батька, Морського царя, на суху землю. З тих самих пір щороку в день народження Марини її батько згадує про вибагливу і неслухняну дочку і гнівається, пронизує небо яскравими вогняними стрілами.

Крім того, зазвичай в ці дні було прийнято починали готуватися до наближення холодів. Ще на Марину з Лазарем слов'яни спостерігали і за погодою. Так, в народі вважалося, що осінь буде такою, як два останніх дня липня і перший день серпня.

Нагадаємо, що 29 липня віруючі по всьому світу відзначають День пам'яті святих отців шести Вселенських Соборів.

Як повідомляв портал Знай.uа, 29 липня за народним календарем відзначається Фіногеєв день.

Також портал Знай.uа писав, що в неділю, 29 липня в усьому світі відзначається Міжнародний день тигра (International Tiger Day).