Народне свято Мокій Мокрий відзначається 24 травня (за старим стилем – 11 травня). У православному церковному календарі це день вшанування пам'яті священномученика Мокія Амфіпольського. Мокрим день прозвали за те, що, по-перше, він співзвучний з ім'ям святого, а по-друге, що у його свято часто бувають дощі.

Святий Мокій жив в III столітті н. е.. в місті Амфіполі, Македонія. Коли настали часи гонінь на християн при правителя Діоклетіані, православний пресвітер не злякався. Він продовжив нелегку працю настанови на шлях істинний заблукалих душ ідолопоклонників. У покарання за це Мокія заарештували і піддали різним тортурам. Але той все витримав. Тоді правитель відправив Мокія у Візантію, де його і обезголовили. Сталося це в 295 році.

Заборони на Мокія Мокрого

На Мокія, як і напередодні, коли святкувалися іменини Матінки Сирої Землі, було не прийнято братися за земляні роботи, але вже з іншої причини. Цей день вважався святом умилостивлення царя граду. Тому в цей день люди виконували тільки повсякденну роботу по дому.

Говорили, що якщо на Мокія працювати в полі — град виб'є всі посіви. Була і ще одна прикмета: якщо під час граду викинути помело у вікно, то він відразу ж припиниться. А от якщо на Мокія Мокрого йшов дощ — наші предки старалися під ним вимокнути, щоб волосся придбало красу і силу.

Популярні новини зараз
Фруктів не наїмося: який дефіцит чекає Україну Твоєї бабусі потрібно лише 90 грн: найпростіші тарифи від Київстар, lifecell та Vodafone Які електроприлади "тягнуть" найбільше - зараз це дуже важливо знати Тікали від мобілізації, а потім їли своїх мертвих дітей: українцям нагадали історіїї 100-річної давнини
Показати ще

Вважалося, що 24 травня зацвітає незабудка. За народним переказом, названа ця квітка так для того, щоб у людей пам'ять зберігалася, щоб не забували вони своїх предків, захисників Вітчизни, вчителів. Незабудку дарували на пам'ять про кого-небудь з близьких. В цей день згадували тих, хто залишив про себе добру пам'ять.

Прикмети та повір'я на Мокія Мокрого

Якщо дощ пішов після обіду, значить, він затягнеться.

Затяжний дощ або сирої туманний день означають, що літо буде таким же.

На світанку сонце багряне – до літу грозовому, червоне – влітку не уникнути пожеж.

Веселка високо в небі – до вітрам, низько – до негоди.

Кінь трясе головою – до опадів.

Усяк, хто вийшов на поле у цей день може розгнівати Бога, і той поб'є посіви градом.

На Мокія Мокрого дощова вода благотворно впливає на волосся, надає йому силу і блиск.

Нагадаємо, раніше інформаційний портал "Знай.uа" писав про те, що 23 травня православні християни відзначають пам'ять Симона Кананіта (Зилота) — одного з учнів Ісуса Христа. Згідно з переказами, він проповідував у Юдеї, Єгипті та Лівії. Також є відомості про те, що апостол Симон побував і в Британії.