Приблизно в цей час завершувалися всі літні роботи, і наші предки переходили до осінніх. 1 серпня позначає кінець літа і всього, що з ним пов'язано, як літній Новий рік. Крім того, гедзі і комарі також поступово відходили з закінченням літа, але на 1 число ще встигали вкусити наостанок.

Згідно з народними повір'ями, на день святий Мокрини не можна полоти грядки. Інакше овочі просто вимокнуть через сильний дощ, а якщо злива сильна, то їх корінь може оголити водяний потік. Однак, можна було розважатися в інший спосіб, не забуваючи про їжу, йти в ліс по гриби. А точніше тільки за підосичниками, і то, тільки в тому випадку, якщо в цей день осиковий пух вже злітав з дерев.

Вважалося, що якщо пішов дощ, і дівчина, у якої день народження в цей день, вийде на вулицю, то вона своєю появою тільки посилить дощ і він заллє всю землю. Тому іменинницям не дозволяли виходити на вулицю.

У той же час, якщо дощу не було, то його спеціально викликали обрядами. Іменинниця в цьому випадку теж не нудьгувала. Її називали Мокриною. Потім вона одягалася в святкову сукню, а кожна господиня повинна була принести їй колосочок хліба зі свого поля. Зібравши колоски всіх бажаючих, Мокрині потрібно було піти до річки і передати хліб воді (вологи небесної). Після вона просила біля річки пролити дощ. Як це відбувалося?

Популярні новини зараз
Гороскоп на 12 грудня для всіх знаків Зодіаку: як у четвер встигнути все Українців штрафують за валюту: у кого можуть відібрати 20% заощаджень Стосується всіх одержувачів пенсій: українцям дали 30 днів на явку до ПФУ Будьте дуже уважні щодо оплати за газ: українці попередили, як не втратити гроші на комуналці
Показати ще

Спочатку дівчина-Мокрина заходить в воду і занурюється, потім випрямляється і дивиться на відображення. «Зростає» чи в воді жито, «колоситься» чи пшениця? Якщо вода була схожою на жар-птицю, то це було до посухи і Мокрині потрібно було бити воду руками, щоб відігнати посуху. Якщо сама вона не могла з цим впоратися, то підключалися і інші жінки. Чоловіків не допускали до обряду. Навіть якщо чоловік одним очком вирішив підглянути за обрядом, то це могло привести велику біду до села.