В цей день в народі вшановують пам'ять перших святих Київської Русі Бориса і Гліба (у хрещенні Романа і Давида).

Мученики Борис і Гліб 6 серпня: історія

Борис і Гліб були синами великого князя Володимира Святославовича. Після смерті батька між його синами розгорілася боротьба за престол і землі.

На сьогоднішній день існує дві версії, хто саме наказав убити братів. Одна з них стверджує, що вони загинули за наказом старшого зведеного брата Святополка Окаянного. В іншій йдеться про те, що винуватцем їх смерті був сам Ярослав Мудрий, котрий також їм був зведеним братом.

У свою чергу православна церква стверджує, що на такий вчинок Святополка штовхнув диявол. За те, що Борис і Гліб прийняли мученицьку смерть від одновірців, церква канонізувала їх у лику мучеників-страстотерпців. Крім того, неодноразово була доведена чудотворна сила їх мощей. В народі їх вважали заступниками української землі і небесними зберігачами слов'янського народу.

Мученики Борис і Гліб 6 серпня: традиції свята

В цей день слов'яни намагалися не виїжджати працювати в поля і луки, інакше там може статися сильна пожежа. Вся справа в тому, що зазвичай у серпні починалася пора численних гроз, які супроводжувалися блискавками, здатними підпалювати копиці сіна.

Популярні новини зараз
Масштабне березневе підвищення пенсій: 2300 отримають не всі Не наплутайте з показниками лічильників цього місяця: Нафтогаз звернувся до українців Хто не виконає вимоги ПФУ – залишиться без пенсії: кому призупинять виплати Пенсіонери також отримають свою "тисячу" на карту: кому адресовано надбавку
Показати ще

Саме тому в народі день Бориса і Гліба називали Паликопною — від слів «палити копи». «На Гліба і Бориса за хліб не берися», — говорили слов'яни, маючи на увазі, що слід відкласти жнива, хоча якраз на Бориса і Гліба достигає хліб.

У той же час жінки і діти починали збір ягід черемхи. Традиційно з цих корисних ягід варили смачні компоти і заготовляли про запас — в основному, в сушеному вигляді. Ще слов'яни робили запаси березових віників для лазні.

Нагадаємо, що 5 серпня православна церква згадує святих Трохима, Феофіла і з ними тринадцять мучеників, які постраждали під час гоніння на християн при імператорі Діоклетіані (кінець 3 – початок 4 століть).

Як повідомляв портал Знай.uа, 5 серпня відзначається народне свято Трохим Безсонник.

Також портал Знай.uа писав, що щорічно в першу неділю серпня відзначається День Повітряних сил Збройних сил України, який встановлено Указом Президента України Віктором Ющенком від 27 червня 2007 року.