22 травня православна церква відзначає Пам'ять перенесення мощей святителя і чудотворця Миколая зі Світу Лікійського у Бар. Це святкування було встановлено ще в 1087 році.

Житіє святого Миколая

Святий Миколай проявляв милосердя навіть до людини, яка вчинила страшний гріх, якщо та глибоко та щиро покаялася. Так, він пробачив правителя міста, який за винагороду осудив невинних, і не став скаржитися на нього імператорові. І він же міг бути несподівано різким: на Вселенському соборі в Нікеї в 325 році, обурившись завзятістю єретика Арія, ударив його по щоці, за що присутні єпископи постановили позбавити святого Миколая святительського (єпископського) сану.

За переказами, він був навіть ув'язнений в темницю. Але знамення, яке єпископи отримали уві сні, переконало їх повернути святителю свободу. Сенс його вчинку для віруючих аж ніяк не у вседозволеності, але в активному неприйнятті будь-якої неправди: різкість святителя була викликана тим же почуттям, яке колись спонукало його вирвати меч з рук ката.

Святий Миколай прославляється і як чудотворець: за його молитвами відбувалися чудесні зцілення і навіть воскресіння з мертвих, стихали бурі на морі, а вітер ніс корабель туди, куди було потрібно святителю. Церква знає також безліч випадків, коли чудесами оберталися молитовні звернення віруючих до святого Миколи і після його кончини.

Популярні новини зараз
"Працював усе життя, а користі - нуль": чи можуть українські пенсіонери продати свій стаж Українських водіїв внесуть до Реєстру військовозобов'язаних: чого чекати з червня 2024 року В Україні впроваджують новий спосіб оплати за тепло: що тепер робитимемо Отримали зарплату, зробили заначку та залишилися без грошей: українців попередили про неприємності вдома
Показати ще

Швидкий і милосердний помічник стражденних, безсрібник і благодійник, той, що чуйно відгукується на біду і біль людей; строгий пастир-наставник, гостро переживаючий будь-яку неправду і рішуче йде проти неї, — у цих рисах святого Миколая православні бачать не суперечливість характеру, а свідчення живої повноти його святості.

Миколу Чудотворця шанує і католицька церква, і православний світ. У народі знають Миколу Угодника як найбільш шанованого святого. Крім присвячених йому особливих свят пам'ять святителя Миколи Чудотворця церква відзначає кожен четвер. Часто поминається святий Миколай на богослужіннях і в інші дні тижня.

Як повідомляв портал "Знай.uа", у понеділок, 21 травня, всі православні християни відзначають День апостола і євангеліста Іоанна Богослова.