Народне свято Іван Довгий відзначається 21 травня 2018 року (за старим стилем – 8 травня). За православним календарем це дата вшанування пам'яті апостола Іоанна Богослова. «Довгим» свято назвали за те, що всі роботи, які здійснювалися в цей день, починалися з самої зорі і тривали до темряви.

Історія свята

Апостол Іоанн був улюбленцем Спасителя. Ісусу в ньому подобалася незаймана чистота і любов, яка не знала меж. Іван ходив скрізь за Спасителем і не розлучався з ним ні на хвилину. Він був свідком чудових миттєвостей і сумних днів Христа. Після того, як Учителя розіп'яли, Іван дбав про Богородицю до її останнього дня.

Після цього він вирушив по містах нести людям слово Боже. В попутники обрав свого учня. Під час морської подорожі стався шторм. Іоанн два тижні провів у морській безодні, після чого його викинуло на берег. Весь цей час Вчитель підтримував у ньому життя.

Проповіді святого супроводжувалися різними чудесами. Кількість віруючих зростала. В ті часи почалися переслідування християн. Апостола заарештували і засудили до смертної кари. Як не намагалися його вбити, він залишався живим і неушкодженим. Тоді мучителі заслали Іоанна на далекий острів, де він прожив багато років. Після повернення в Ефес святий написав Євангеліє. Всю решту життя він проповідував і навчав душ, що заблукали на істинний шлях. Іоанн прожив понад століття.

Популярні новини зараз
Ощадбанк скасував обмеження для власників карток: що стане безкоштовним Плюс 2361 грн на картку щомісяця: хтось із пенсіонерів у 2025 році отримає солідний бонус Заплатять усі, але один раз: чому українцям почали надсилати додаткові квитанції на газ Долари з "заначки" можуть розчарувати: почали діяти нові правила обміну валюти
Показати ще

Традиції та обряди на Івана Довгого

У цей день християни сіють пшеницю. Жінки печуть пироги з пшеничного борошна. Ними пригощають мандрівних людей, невдоволених і жебраків. Частування роздає старше покоління. Спеціально для цього вони виходять на дороги або людні перехрестя. В народі вірять, що якщо не роздати всіх пирогів, і з ними повернутися в будинок – це означає, що Бог гнівається за якусь провину, і тому відмовив у можливості зробити добру справу. Пироги, що залишилися віддають птахам. Ні в якому разі не можна їх з'їдати самому.

Як повідомляв портал "Знай.uа", 20 травня всі православні християни відзначають свято Купальниця. Свято отримало свою назву на честь звичаю купати коней у річці.