Сьогодні, 18 лютого, настає Прощена неділя - день, коли віруючі, перш ніж вступити у Великий піст, повинні пробачити всіх своїх кривдників. Однак, чому так важливо прощати?
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
ПідписатисяЧому образа руйнує
Образа виникає, коли наші очікування і уявлення про те, як повинен був надійти або сказати наш опонент, не співпали з його діями. Тоді народжується гнів, або ми впадаємо у відчай через нерозуміння. Ці адреналінові почуття енерговитратних. Якщо ж вони до того ж не ситуативні, а тривають тижнями, а то й роками - то організм, щоб не зламатися через такий шалений темп витрачання сил уповільнює всі свої реакції. Він повільніше синтезує нові клітини, а значить можуть виникати ранні зморшки.
Зашкалює рівень гормону стресу, що пригнічує роботу імунної системи. Людина починає не тільки частіше хворіти, а й ризикує захворіти на рак, так як одна з функцій імунної системи - розпізнавання дефектних клітин і їх знищення. Гормон стресу пригнічує вироблення дофаміну і серотоніну - так людина втрачає смак до життя.
Адреналін перешкоджає виробленню ще одного важливого гормону - мелатоніну, без якого неможливе адекватне функціонування імунної системи; у людей рано чи пізно з'являються проблеми зі сном, аж до хронічного безсоння.
Завжди сповільнюється робота ендокринної системи. Як наслідок, погіршується обмін речовин, що провокує набір ваги, скачки артеріального тиску і проблеми в гормональній системі. Щоденне напруга і неможливість "переварити" ситуацію призводять до стійких закрепів, що, в свою чергу, викликає хронічну інтоксикацію організму. Підсумок один - від образи найбільше страждаєте ви, а не кривдник.
Причому не завжди ця образа спрямована на конкретну людину. Люди можуть ображатися на долю або на весь світ, але руйнує механізм - все той же. Образа на себе руйнує не менше, а в ряді випадків - навіть більше, оскільки в такому випадку організм може не просто впасти в "анабіоз", але і запустити програму самознищення.
Чому так важливо відпустити і як це зробити
Потрібно змиритися, що в конфлікті ніколи не буває абсолютно правого і неправого на 100% боку: завжди винні обидва. Просто хтось менше, хтось більше.
Необхідно усвідомити, що страждати взагалі ніколи не варто - навіть саму образливу ситуацію потрібно розглядати як життєвий урок. Найбільш очевидний - він може змусити вас повчитися дипломатичності чи вмінню говорити "ні", бути виборчим у виборі друзів або не чекати від людей кришталевої ідеальності.
Варто зрозуміти: якщо не будете судити ви, то і ваші вчинки в майбутньому будуть оцінені не так прискіпливо.
Якщо ви щиро згодні з логічністю зазначених причинно-наслідкових зв'язків, то пробачити кривдника вам не складе труднощів, і навіть не виключено - захочеться особисто сказати йому про це. Це бажання і є мірило того, що образи більше немає. Якщо ви не відчуваєте після вибачення до кривдника ніяких почуттів - ні позитивних, ні негативних, то це також наслідок вибачення. Зверніть увагу, що мова про спокійному, безпристрасного відношенні. Якщо ж "він мені по боку" або "мені тепер фіолетово", то це демонстративне байдужість і прихований протест проти "правост" опонента: це теж форма образи.
Що робити, якщо пробачити важко
Не завжди відпустити образу легко з першого разу, тому спробуйте таку техніку. Сядьте в зручну позу, в кімнаті повинно бути тихо. Закрийте очі, і уявіть сніжне поле - серед безлічі сніжинок знаходиться ваша образа або відразу кілька, цей сніг заморозив вашу свідомість і ваші почуття.
Посеред поля яскравим полум'ям горить вогонь - це ваше серце. Саме воно, а не розум здатний на безглуздя, зокрема - на любов до "ворогів", жалість і співчуття. Тепер "підійміть" уявним вітром цей сніг, підійміть так, щоб утворився вихор і сніжна воронка стала крутиться біля вогню. Язики полум'я стануть перетворювати кожну сніжинку в пар. Пар по законам фізики розчиняється, відлітає, і його не те що не видно - від нього через мить не залишається і сліду.
Повторюйте цю техніку до тих пір, поки при думці про сніг ваше серце не буде стискатися, не стане прискорюватися пульс, а в районі сонячного сплетіння вже не буде пекучого холодку.
Раніше портал "Знай.ua" писав про головні правила Великого пісту.