Нові відкриття в галузі молекулярної біології показують, що обмеження в їжі і розвагах приносять величезну користь людині. Шанс випробувати себе і поліпшити стан організму припадає на Великий Піст.

Як повідомляють вчені, наше самопочуття на 25-30% залежить від генетики, і на 70% - від нашого способу життя.

Всім відомо, що для підтримки здоров'я потрібно займатися спортом і правильно харчуватися. За останні 50 років в дієтології відбулося безліч відкриттів і спростувань. Численні дослідження і медичні спостереження за довгожителями показують, що живуть довго ті, хто їсть небагато, мало нервує і багато працює.

Керівник відділу загальної та молекулярної патофізіології Інституту фізіології імені Богомольця НАН України Віктор Досенко запевняє, для тривалого життя потрібно слідувати чотирьом основним правилам.

1. Не наїдатися. Як показують медичні спостереження, урізання калорій на 30% дозволяє продовжити життя на 10-20 років.

Популярні новини зараз
Гороскоп на п'ятницю 22 листопада для всіх знаків Зодіаку: день для змін та простих радостей "Бусифікацію" обіцяють викорінити: ТЦК застосують новий підхід до мобілізації Штрафи за дрова: українцям підказали, як уникнути покарання за деревину на своєму подвір'ї Мобілізацію урівняли для всіх: українцям оголосили вердикт щодо економічного бронювання
Показати ще

2. Їсти більше овочів і фруктів, в яких містяться ксенобіотики - речовини, чужі нашому організму, які постійно тримають нас в тонусі і зміцнюють імунну систему.

3. Займатися спортом. Щоб бути здоровим і жити довго рекомендується багато рухатися.

4. Загартовуватись температурними перепадами. Іноді організму потрібно "підбадьоритися", випробувати температурний стрес.

Коли ми голодуємо, тоді сповільнюється обмін речовин в організмі і запускається процес самоспалювання жирів. При цьому організм перетравлює ті молекулярні комплекси і структури клітин, які стали непотрібними (неправильно згорнуті білки або мутовані клітини).

Однак, якщо постійно переїдати, аутофагія (самопоїдання) не запускається, в організмі накопичується велика кількість непотрібних елементів і клітинного шлаку, який через роки призводить до розвитку серйозних хронічних захворювань.

Є безліч інформації про те, що відсутність аутофагії призводить до розвитку хронічних серцево-судинних захворювань, онкологічних хвороб і хвороби Альцгеймера.

У піст, по релігійним правилам, людині потрібно харчуватися "бідною" їжею, відмовившись від їжі тваринного походження. Таким чином, на кілька тижнів чоловік урізує кількість калорій і харчується лише рослинною їжею.

Завдяки посту ми з одного боку урізуємо калорії, а з іншого - харчуємося рослинною їжею, чим збагачуємо свій організм ксенобіотиками. Для підтримки гарного самопочуття людині необхідні ксенобіотики. Вони не містяться в м'ясі, оскільки, наприклад, білок свині, корови або птахи не чужорідний для нас, і організм його перетравлює без проблем.

У той же час чужорідними для людини є бактерії, гриби і рослини. М'ясна їжа і фаст-фуд не містять ксенобіотиків, тому при їх вживанні в організмі не включаються механізми по утилізації токсичних речовин.

У цьому сенсі піст є корисним, та якщо у цей період ви не будете наїдатися, та 1 раз на тиждень голодувати, то користь від посту буде величезна. Ви скинете зайву вагу та сможете омолодити свій організм.

Раніше портал "Знай.ua" писав про правила харчування під час Великого пісту.