Інформаційний портал "Ctutch" опублікував інформацію про те, чим так небезпечний храпна насправді.
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
ПідписатисяНа запитання відповів оториноларинголог, керівниця напрямки хірургії голови і шиї ММ «Добробут» Юлія Шукліна.
Так чим же небезпечне хропіння?
Якщо людина хропе, то спочатку видає звуки, а потім ніби захлинається повітрям. І настає тиша. Потім знову лунає хропіння. Саме ця пауза між звуками є спонтанним апное, або затримкою дихання. В результаті чого відбувається гіпоксія мозку – кисневе голодування мозку. Якщо проміжок короткий, наприклад, півсекунди або секунда, то це ще не страшно. Але якщо він триває довше, то необхідно лікування хропіння, інакше подібні микроостановки дихання можуть привести до серйозних наслідків.
Основні причини хропіння
Анатомічні особливості– певні порушення прохідності повітря по верхніх дихальних шляхах. Наприклад, викривлення перегородки носа, слабкість м'якого неба, гіпертрофічний риніт. Такий стан, як правило, хронічний.
Як правило, людина і сам знає, що хропе, і якщо він повернеться на бік, то звуків майже не чути. Але хропіння все одно не проходить.
Неврологічні причини
Коли людина хропе з-за якої-небудь проблеми, пов'язаної з нервовою системою.Чоловік раніше не хропів, а потім раптом з'явився цей звук придиху уві сні. Потрібно терміново пройти обстеження, щоб з'ясувати причини хропіння. Пухлина причина рідкісна, але вона теж зустрічається.
Якщо ранкова головний біль - частий гість і з'являється з деякою періодичністю, є сенс серйозно звернути на це увагу і, проаналізувавши кілька моментів, можливо звернутися до лікаря.
За даними досліджень, ті, хто зловживав ввечері алкоголем, вранці страждали від головного болю. Люди, які споживають "психотропи" від депресії, тривоги і безсоння, в більшості випадків отримують головний біль в якості ранкового подарунка від організму.