У вівторок, 22 липня, за народним календарем відзначається свято Ольга Страдниця. Також православні християни вшановують святу рівноапостольну княгиню Ольгу.

У народі Ольгу прозвали Страдницею, тому що її день припадає на розпал польових робіт. Так, в це свято було прийнято виходити на поля і луки всім селом. Хтось займався жнивами, хтось заготівлею сіна, а діти ходили в ліс по гриби і ягоди. «І немічним старим не пора кряхтіти, треба дбати про хліб», — говорили наші предки.

Заборони на Ольгу Страдницю

У цей день наші пращури молилися княгині Ользі про гарну погоду, про милосердя до женців, про те, щоб вона допомогла закінчити роботу як можна раніше, перед тим, як жито почне гнити від рясної роси, яка почне випадати на поля. Просити святу з поганими намірами було суворо заборонено. «Ольга — на полі підмога», — говорили в народі.

Крім того, любителям риболовлі залишалося зовсім мало часу на це заняття. Так, доводилося дуже рано вставати і бігти до найближчого водоймища і благати Ольгу допомогти їм із рибальським щастям. При цьому і на рибалку, і під час робіт у полі не втрачали жодної хвилини і примічали будь-які зміни в погоді, адже дощ у цей день віщував величезний улов.

Ще на Ольгу наступав період, який називали страдно-грозовим. Вся справа в тому, що тоді нерідко траплялися дощі та грози. «Спочатку блиск, за блиском тріск, за тріском плескіт», — пояснював простий люд це природне явище. Також у народі вірили, що різкий грім – до тихого дощу, а гучний — до зливи.

Популярні новини зараз
Школярів переведуть на новий формат: навчатися класами більше не будуть Від податкової не втечеш: безкоштовне поповнення карток заборонять Літні українці загнані в глухий кут: у Мінсоцполітики анонсували перерахунок "старих" пенсій Чоловіків знову кличуть до ТЦК: треба заново пройти процедури
Показати ще

Крім іншого, святу ще називали Стожарницею, так як саме в цей час найкраще було видно в небі зоряне скупчення Плеяди, яке колись називали Стожарами. Яскраве сяйво Стожар було передвісником вдалих жнив і щедрого врожаю для селян. При цьому мисливцям воно обіцяло вдале полювання на ведмедя.

Нагадаємо, що 23 липня православна церква вшановує пам'ять преподобного Антонія Печерського — засновника Києво-Печерської лаври і покровителя всіх ченців на Русі.

Як повідомляв портал Знай.uа, щороку 23 липня відзначається народне свято Антоній Громоносець.

Також портал Знай.uа писав, що в столиці молебень на Володимирській гірці і хресний хід 27 липня перебуває під питанням через масове блокування заходів на честь 1030-річчя з Дня Хрещення Русі.