12 липня всі православні християни відзначають день пам'яті славних і первоверховних апостолів Петра і Павла. У народі це свято отримало назву Петрів день.
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
ПідписатисяТак, у 2018 року свято випало на четвер, тому що передучий святу Петрів піст вже закінчився. Це означає, що в їжі у віруючих знімаються всі обмеження. Однак спиртні напої все одно забороняється вживати. Є і ряд інших заборон, які актуальні для цього дня.
Незважаючи на те, що православна церква не схвалює ворожінь, багато незаміжні дівчата влаштовували ворожіння на Петра і Павла.
Існує один старовинний спосіб ворожіння на Петра і Павла: пройтися 12 липня по 12 полів, набравши в процесі 12 трав. Зібрані трави клали на ніч під подушку під замовляння: "Дванадцять трав із різних полів, дванадцять юнаків! Хто суджений-ряджений, мені покажися і на мене подивися!". Дівчата щиро вірили, що після цієї вночі їм обов'язково присниться суджений.
Є ще одне ворожіння, дуже поширене в Україні: загадавши бажання, потрібно заплести три гілки дерева, закручуючи отриману "косу" або травою, або червоною стрічкою. Якщо за три дні "коса" з гілок не розплелася, то бажання неодмінно здійсниться.
Що не можна робити на Петра і ПавлаДля цього свята існує кілька заборон:
на важку працю, прибирання, прання і прасування (можна лише дрібні побутові справи). Християни завжди готувалися до свята напередодні: робили генеральне прибирання, прикрашали будинки польовими квітами, білили;
на сварки в домі, не можна також думати про погане. День Петра і Павла варто присвятити духовним справам і доброті;
на прибирання їжі зі столу після вечері – вважалося, що цю їжу потрібно залишити для померлих родичів. Ті, хто порушили цю заборону зобов'язані поставити свічку за упокій у церкві як можна швидше.
Раніше інформаційний портал "Знай.uа" повідомляв про те, що чого категорично не можна робити на Кропивне заговіння, яке святкується 11 липня.