У першій частині я розповіла про найголовніші витрати кожного жителя Великого Яблука – житло, і про те, скільки доведеться викласти в місяць за проїзд, якщо ви вирішили влаштуватися тут. Тепер перейдемо до хліба насущного – ще двох важливих витрат, без чого – ну ніяк.

Їжа

Нью-Йорк – з одного боку, рай для гурманів, оскільки тут надзвичайна різноманітність усього: всі кухні світу, ціни – від піци за 1 долар і до безкінечності. Хочете бути «як вдома» – будь ласка, російсько-українсько-білоруські магазини й ресторани в асортименті.

Якщо бажаєте різноманітності – можна хоч щодня пробувати кухню нової країни. Ну а якщо полюбляєте просту американську їжу – це взагалі на кожному кроці.

Щоправда, у багатьох закладах місцевого громадського харчування люди «не паряться»: пластикові столи, пластиковий посуд, при зовсім не «пластикових» цінах. Все просто – нащо напружуватися? Ви прийшли поїсти чи помилуватися стравами? Поїсти? Ок – ось вам великий бургер, гора картоплі, навалений сюди ж салат, вже перемазаний в соусі. Яка різниця, адже в животі все змішається, правда ж?

Популярні новини зараз
Пенсіонери ВПО можуть отримати солідну надбавку: що для цього потрібно Пенсіонерам "навісять" новий фінансовий тягар: ніяких пільг не чекайте Пенсіонерам приготували доплати: хто отримає надбавку до пенсії понад 2 тисячі гривень Штрафи за дрова: українцям підказали, як уникнути покарання за деревину на своєму подвір'ї
Показати ще

Але я відволіклася, вибачте. Це наболіле. Так ось, ціни. Хочете перекусити дешево – вам до китайців.

За якихось 5 доларів ви отримаєте повну тарілку рису чи локшини з м'ясом або морепродуктами. Часто це все настільки ситно, що доїсти неможливо – але це і не потрібно! Тут ніхто не соромиться попросити упакувати недоїдене to go, втім, скоріше за все офіціанти самі вам це запропонують.

Але це – якщо говорити про їжу outside. Стосовно продуктів у супермаркетах – тут головне для себе вирішити, чи віриш ти в «органік».

Від цього безпосередньо залежать твої витрати. Можуть поруч лежати дві дюжини яєць (їх продають не десятками, а дюжинами) – на вигляд абсолютно однакові. Але одні за 1 долар, а другі – за 3. Просто тому, що на них написано «органік», а це означає, що кури, які їх знесли, харчувалися кормом без усяких там ГМО й хімії. На смак яйця, до речі, скоріше за все не відрізнятимуться.

Вірити чи ні в органічність продуктів – залежить лише від вас. Я от не дуже вірю. Хоча дещо органік усе ж смачніше. Наприклад, курка. Якщо ви не вступили до лав любителів органік, на їжу можна витрачати не більше 70 доларів на тиждень.

Одяг

Ось із цим тут повний порядок. Система знижок і розпродажів в Америці працює на ура, на відміну від нашої країни. Якщо на джинсах написано 70% off, повірте, це так і є. Я дуже-дуже люблю купувати щось за знижками, тому, якщо немає заповітного напису clearance sale, я ці речі навіть не дивлюся.

Розпродажі тут влаштовують часто на честь свят. Щоправда, мої нерви це не витримують: натовп людей, речі, що розкидані по залу, переплутані розміри, черги аж за горизонт. Один раз спробувала, і – дякую, не треба.

Магазин Macy's в ніч перед Днем Подяки – ці люди чекають 12:00, щоб першими потрапити на знижки)

Мені миліші сезонні розпродажі. Наприклад, навесні я купила два пальта японської фірми uniclo (багато хто знає їх відомі на весь світ невагомі куртки) за $35 кожне, при тому що спочатку вони коштували близько 200. Якщо ж лінь ловити сезонні знижки у брендових магазинах – можна пошукати речі у стокових супермаркетах. Їх тут повно, ось Marshalls або TJMax.

Там продають і одяг, і косметику, і домашнє начиння. А є мережа Burlington – цілком шопінговий світ на кілька поверхів. У таких магазинах продається як китайський ширвжиток, так і брендові речі, але з величезними знижками. Наприклад, кеди skechers я придбала там за $15, сукню Calvin Klein – за 20.

Ну і, звичайно ж, багато, дуже багато людей одягаються з ніг до голови, не виходячи з дому. Я купувати одяг в інтернеті не люблю, оскільки мені подобається сам процес шопінгу і примірки, а в мережі – це як безалкогольне пиво або гумова жінка. Та й повернення, якщо розмір не підійшов, мене досить напружує. Хоча тут це абсолютно не проблема – просто заповнюєш бланк і кидаєш посилку на пункті повернення. І гроші назад зараховують на твій рахунок. Ніхто не сперечатиметься з приводу того, що у тебе «коробка пом'ялася» або на кросівках залишилися «сліди носіння». Я знаю людей, які купували собі велосипеди, каталися певний час, а потім здавали без жодних проблем назад.

Або ось (історія з життя моїх друзів) дитині в школі сказали прийти в чорному костюмі, а навіщо хлопчикові в 12 років чорний костюм, якщо він не збирається на весілля або похорон? Правильно, не потрібен! Вихід простий, як двічі два: купуй костюм, йди на випускний і здавай річ наступного ж дня. Ще один мій приятель замовляє собі відразу, наприклад, три розміри однієї куртки – щоб вже точно приміряти все і вибрати, який сидітиме найкраще. Решту – здає. Взагалі, звичайно, за інтернетом – майбутнє, і я теж потихеньку починаю замовляти собі речі там. Якраз сьогодні прийшла нова посилка – і я нею задоволена.

Підрахувати, скільки потрібно грошей людині на одяг, нереально. Але якщо ви не схиблені на брендах і готові витрачати час на пошуки, повірте, джинси, кофточку або кросівки легко зможете купити, витративши не більше п'ятої частини свого денного заробітку.

Підбивати підсумок, на мою думку, важкувато – адже кожен сам для себе розставляє пріоритети, скільки витрачати грошей і на що. Але можна точно сказати: якщо ви знайдете тут роботу, причому будь-яку – у вас напевно будуть гроші на житло, їжу, одяг і навіть залишиться щось відкласти, на чорний день або подорожі, – кому як більше подобається.

Лідія Калініна, спеціально для Знай.ua